TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-09-26 - 2011-10-02

Македонец исчезна во Перт

Вечер Прес - 02.10.2011

Триесет и осумгодишниот Мите Наумовски седум дена се води како исчезнато лице откако излегол до својот дом во предградието на Перт, главниот град на Западна Австралија, информираат австралиските ...

Македонец убиен во Австралија

Дневник

Македонец убиен во својот дом во Австралија

Утрински

Македонец исчезна во Австралија

Канал5

Уште еден Македонец исчезна во Австралија

Утрински

Сител Нетпрес Inpress Press24 +инфо Курир Точка Sky

30 поврзани вести »

Попоски во посета на Албанија

Нетпрес - 02.10.2011

Министерот за надворешни работи, Никола Попоски, денеска ќе престојува во прва посета на Албанија. На средбата со својот домаќин, вицепремиерот и министер за надворешни работи на Албанија, Едмонд ...

Министерот Попоски во посета на Република Албанија

Сител

Попоски во посета на Албанија

Точка

Сите балкански земји се гледаат себеси во ЕУ

Вечер Прес

Министерот Попоски на на министрите за надворешни работи од ЕПП

Дневник

Утрински МРТ Сител Нетпрес Курир Р.С.Европа Press24 Сител

30 поврзани вести »

Алкохолот го намалува имунитетот

Inpress - 02.10.2011

Лос Анџелес, 2. октомври 2011 (ИНПРЕС) Конзумирањето многу алкохол го слабее имунолошкиот систем и го прави организмот многу поподложен на различни вируси, утврди екипа истражувачи од универзитетот ...

Што ни прави алкохолот?!

ЗаЗабава

Aлкохолот во дуќаните ќе се продава повторно до 19 часот

Дневник

Алкохолните пијалаци од денеска во продажба до 19 часот

Телма

Продажбата на алкохол во дуќаните до 19 часот

МРТ

Inpress Курир Р.С.Европа Press24 Сител Дневник Утрински Вест

29 поврзани вести »

Повикувајќи го народот, Бранко ќе заврши сам на улица!

Дневник - 01.10.2011

Бакнувањето рака и нога на Папата од БихаЌска 8 е веЌе минато. По пет ипол години вкусување на опозициски пелин и издишувањето на надуваниот балон пред 5 Јуни, напумпан со огромни париЧни средства од ...

Бучко, седи мадро...

Дневник

СДСМ и квадратурата на кругот

Окно

Есад Рахиќ формира партија?

Курир

Фокус: Есад Рахиќ ќе формира нова политичка партија?

+инфо

Утрински Утрински Н.Македонија Утрински Дневник Н.Македонија Дневник Утрински

29 поврзани вести »

МЗТ трет на турнирот во Александровац

+инфо - 02.10.2011

МЗТ Скопје со победата од 68-61 го освои третото место на турнирот во Александровац. Скопскиот тим предводен од Мијајловиќ (17 поени) успеа да се рехабилитира за убедливот пораз од Партизан (61-91).

МЗТ на мегдан со Партизан

Екипа

Фени Индустри загуби и од Левски

Екипа

МЗТ без шанси против Партизан

Екипа

Фото сторија: МЗТ Скопје - Партизан

Екипа

Екипа Курир Н.Македонија Идивиди Дневник +инфо Кирилица Канал 77

40 поврзани вести »