TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-09-26 - 2011-10-02

Социјалистот Жан - пјре Бел нов претседател на францускиот Сенат

Телма - 02.10.2011

Жан-Пјер Бел сенатор од Ариеж е првиот социјалист кој е избран за претседател на Сенатот – горниот дом на францускиот Парламент од воведувањето на Петтата република во 1958 година.

Нов удар за Саркози

Сител

Нов удар за Саркози

Нетпрес

Жан-Пјер Бел избран за претседател на францускиот Сенат

МРТ

Нов удар за Саркози

Точка

Дневник Телма +инфо +инфо Факултети Алфа Алфа Нетпрес

29 поврзани вести »

Наполи го декласираше Интер на Џузепе Меаца

Утрински - 02.10.2011

Тимот од „Сан Паоло" славеше на теренот на „нероазурите" со 3:0 во дербито на 5. коло во Серија А, Пандев стартер за наполитанците Фудбалерите на Наполи "протрчаа" крај колегите од Интер среде Милано ...

Наполи блескаше на "Меаца"

Оn.net

Наполи го шокираше Интер на Сан Сиро

Inpress

Видео: Наполи му одржа фудбалска лекција на Интер

Курир

Наполи на Пандев го понижи Интер на Сан Сиро

Кирилица

Оn.net +инфо Кајгана Сител Екипа Екипа Дневник Телма

29 поврзани вести »