TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-09-26 - 2011-10-02

Тричковски ги израдува Кипраните

Утрински - 30.09.2011

Македонскиот напаѓач на Апоел го постигна својот првенец во Лигата на шампионите против Шахтјор (1:1) во Донецк Иван Тричковски го постигна својот гол првенец во Лигата на шампионите.

Тричковски е херојот на АПОЕЛ

Дневник

Гол-првенец во ЛШ за Тричковски

Н.Македонија

Тричковски со гол-првенец во Лигата на шампионите

Дневник

Гол-првенец за Тричковски, нова петарда на Барса

Утрински

Телма Таратур +инфо МРТ Спортски 24Фудбал Р.С.Европа Сител

29 поврзани вести »

Шакира купи остров за 16 милиони долари

Канал5 - 02.10.2011

Колумбиската ѕвезда Шакира купи еден остров на Карибите, а тоа задоволство ја чинело 16 милиони долари. Пејачката се здружила со Роџер Вотерс и со заеднички сили го купиле островот Бондс Кеј, каде ...

ФОТО: Шакира си купи остров

Курир

Шакира купи остров на Карибите

+инфо

ФОТО: Шакира си купи остров

Press24

Шакира и Роџер Вотерс си купија остров

Кајгана

Нетпрес Таратур ЗаЗабава Точка Вечер Прес Н.Македонија Вест ЗаЗабава

28 поврзани вести »

Една третина Македонци се невработени

Утрински - 02.10.2011

Во Македонија невработени се 31.3 отсто граѓани, според податоците на Државниот завод за статистика, за второто тримесечје од годинава . Според податоците, активното население во Македонија брои 936.

Една третина Македонци се невработени

Нетпрес

Статистика тврди, третина Македонци се невработени

+инфо

Секој трет Македонец е невработен

Press24

По бришењето на 40 илјади од листата, пак има 31 отсто невработени!

Sky

Точка Утрински Deutsche Welle Inpress Р.С.Европа Капитал Вечер Прес Дневник

26 поврзани вести »