TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-09-26 - 2011-10-02

Жерновски избран за претседател на ЛДП

Телма - 02.10.2011

Нов претседател на Либерално-демократската партија е Андреј Жерновски. Тој е избран на денешното изборно собрание на партијата како единствен кандидат.

Андреј Жерновски нов лидер на ЛДП

Канал5

Андреј Жерновски нов претседател на ЛДП

Вест

Жерновски на чело на ЛДП

Курир

Андреј Жерновски нов претседател на ЛДП

+инфо

Сител Кајгана Sky Sky +инфо Дневник Sky Утрински

14 поврзани вести »