TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2011-02-07 - 2011-02-13

Став - (Не)зависно судство

Време - 12.02.2011

Александар Даштевски Се остварија моите прогнози од минатонеделниот текст, дека блокирањето на сметките на „А1“, „Време“, „Шпиц“ и на „Коха е ре“ поради обезбедување во истрагата на трговските ...

Нема одлука за сметките

Утрински

Демант од Владата на прилогот на А1 Телевизија

Курир

За сметката на А1 ТВ ќе се одлучува денес

А1

Истражниот судија не одлучи за сметките од Перо Наков

Канал5

Дневник Утрински Време Курир Шпиц Курир А1 Дневник

115 поврзани вести »

Бојкотираат, а слатко си патуваат

Н.Македонија - 12.02.2011

Честа појава е пратеници што го бојкотираат парламентот, не се појавуваат на работното место и не преземаат никакви други работни активности, да прифатат службено да патуваат Македонските пратеници ...

Бучковски обвинува за оркестрирана хајка против него

Утрински

Македонија - Потписникот на налогот на Бучко си оди

Вест

Македонија - Израел клучен доказ за тенковските делови?

Време

Прочитај штопотпишуваш!

Дневник

Шпиц Н.Македонија А1 Утрински Канал5 Дневник Утрински Утрински

106 поврзани вести »

Нема конкретни чекори во преговарите за името

Н.Македонија - 12.02.2011

Идната недела, на 17 февруари, за спорот за името ќе разговараат грчкиот министер за надворешни работи Димитрис Друцас и генералниот секретар на ОН, Бан Ки-мун, во Њујорк „Позитивна средба“ - ова е ...

И Атина се загрижи за кризата во Македонија

Утрински

Со Нимиц пак ништо конкретно

Утрински

Македонија - Нимиц: Воздржете се од погрешни чекори

Време

Нимиц чека абер од Вашингтон

Дневник

Курир МРТ Н.Македонија А1 Канал5 Време Канал5 Алсат-М

95 поврзани вести »

Македонија - Професорите на протест?

Време - 12.02.2011

Универзитетските професори се револтирани поради експресното донесување на измените во Законот за високото образование бидејќи, според нив, на овој начин е извршен директен упад во автономијата на ...

Академската заедница подготвува контраудар

Н.Македонија

Законот за високото пред највисокиот суд

Дневник

Законот за универзитетите наскоро пред Уставен

Утрински

Собранието усвои измени и дополнувања на повеќе закони

Кирилица

Inpress Нетпрес Кирилица Форум Нетпрес Press24 Inpress Inpress

80 поврзани вести »

САД ќе го дочекаат Груевски со предлог за името?

Шпиц - 13.02.2011

Од премиерот ќе се бара одговор дали мисли да го реши спорот за името најдоцна до пролет, велат дипломатски извори. Потпретседателот на САД Џо Бајден и државниот секретар Хилари Клинтон на 16 ...

Што кажал Кантримен?

Утрински

Ајнштајн за Кантримен

Утрински

Кој прв ќе попушти: Црвенковски или Груевски?

Утрински

Македонија - Кантримен очекува одговорност од лидерите

Време

Алсат-М Алсат-М Deutsche Welle Дневник Утрински Вест Кирилица Press24

101 поврзани вести »

ВМРО-НП смета дека се потребни предвремени избори

А1 - 13.02.2011

И ВМРО-Народна го мобилизира своето членство. Концептот на владата на Груевски е повеќе неодржлив поради што предвремените парламентарни избори се неопходни, сметаат во партијата.

Груевски: СДСМ се плашат од предвремени избори

Кирилица

СДСМ се плашат и од себе

Вечер Прес

Груевски: СДСМ бегаат од предвремени избори

А1

Груевски: СДСМ се плашат од предвремени избори

Алсат-М

Канал5 Телма Време Курир Сител Нетпрес МРТ Р.С.Европа

56 поврзани вести »

Камерун нe` лизна на лединката

Дневник - 11.02.2011

ФУДБАЛ - МАКЕДОНИЈА И ВО 2011 ГОДИНА СТАРТУВАШЕ СО ПОРАЗ Теренот на најрепрезентативниот фудбалски објект во Македонија беше очаен, па гледачите немаа шанса да видат ни добар фудбал ни дел од ...

Камерун не' дозаглави во калта на „Филип Втори“

Утрински

Пандев едно полувреме, Ето - 54 минути

Утрински

Спорт - Ето и Пандев се мачеа во калта

Време

Се ниша ли фотелјата на Јонуз ?

Алсат-М

Н.Македонија А1 Телма Спортски Таратур МРТ Кајгана Точка

80 поврзани вести »