TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2011-02-14 до 2011-02-20

Под истрага трансферот на Пандев

Спорт - 19.02.2011

Фудбалската федерација на Италија на сослушување ги повика Бранка и Гефли, двајцата директори на Интер Во Италија не е затворен случајот "Пандев" и трансферот на нашиот најдобар фудбалер пред 14 ...

Лацио ги тужи Пандев и Интер

Спортнет

Спорт - Интер под истрага поради Пандев

Вест

Лацио не го заборава Пандев

Дневник

Интер под истрага

Н.Македонија

Курир А1 24Фудбал 24Фудбал Спортско инфо VOX Форум Спортски

34 поврзани вести »

Косово ја добива најлабилната коалиција

Сител - 20.02.2011

Косовската Демократска партија (ДПК) и нејзините партнери, ќе ја формираат најлабилната коалиција која досега била на власт во Косово, оценува денеска приштинскиот печат, пренесува српската новинска ...

Косово ја добива најлабилната коалиција

Нетпрес

Косовските Срби влегуваат во кабинетот на Тачи!

Inpress

„Коха диторе“ : Составот на новата косовска Влада

А1

Кој колку места ке добие во новата косовска влада?

Р.С.Европа

Форум Сител Точка Нетпрес Време Р.С.Европа Н.Македонија Алсат-М

34 поврзани вести »

Кубица во кома после операцијата

Спорт Денес - 19.02.2011

Лекарите од италијанската болница Сан Паоло ја потврдија информацијата дека Роберт Кубица бил поставен под принудна кома по завршувањето на исклучително тешката седумчасовна операција која беше ...

Спорт - Хајдфилд замена за Кубица

Време

Хајдфелд ќе го замени Кубица

Утрински

Кубица прв на последниот ден во Валенсија

Спорт Денес

Нов возач на Лотус Рено

Men

Идивиди Ф1 Алманах Ф1 Алманах Спорт Денес Ф1 Алманах Ф1 Алманах Вечер Канал 77

32 поврзани вести »

Кодиран ритам на вечноста

Дневник - 19.02.2011

ОМАЖ - Tраjко Каров остави зад себе габаритен „багаж“ Од својот омилен мегдан - сцената - замина тивко во легендите. Уште една голема македонска рок-легенда, Трајко Каров, летна на крилјата на ...

Хроника - Тапанарот Трајко Каров почина на концерт

Време

Тапанарот Трајче Каров почина на свирка

Утрински

Збогум Трале, кавадаречка легендо!

Н.Македонија

Тапанарот Трајко Каров почина на концерт

А1

Утрински MMM.com.mk Форум Mnogoo Алфа Сител Канал5 МРТ

21 поврзани вести »