TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-04-09 до 2012-04-15

Груевски на свечената Воскресна литургија во Соборниот храм

Р.С.Европа - 15.04.2012

Премиерот Никола Груевски денеска по повод големиот христијански празник Воскресение Христово - Велигден, ќе присуствува на свечената Воскресна литургија со која чиноначалствува архиепископот ...

Православните христијани го слават Велигден

Глас на Америка

Православните верници го слават Велигден

Утрински

Христос Воскресе, Вистина Воскресе!

Backstage

Христос Воскресе!

Кајгана

Н.Македонија Mnogoo Алфа +инфо +инфо МРТ Вечер Сител

81 поврзани вести »

Вардар ПРО го освои Балканот

Оn.net - 15.04.2012

Во македонското финале одиграно денеска во Загреб „црвено-црните“ успеаја со голем пресврт да слават со конечни 21:18 и да ја освојат премиерната титула во регионалната СЕХА лига.

Вардар е првиот регионален шампион

Оff.net

СЕХА: Македонскиот клупски ракомет го освои регионот!

Екипа

СЕХА: Загреб КО на крајот утешно трет

Екипа

СЕХА: Вардар ПРО e првиот регионален владетел!

Екипа

Екипа Екипа Утрински Телма МКД МКД Утрински Телма

115 поврзани вести »