TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-07-16 - 2012-07-22

Се гради игралиште зад „Цибус“

Утрински - 22.07.2012

Општина Кисела Вода почна да гради повеќенаменско спортско игралиште во комплексот зад маркетот „Цибус“ во населбата 11 Октомври - згради, кој беше запуштен и обраснат со трева и грмушки.

Кисела Вода ќе добие ново спортско игралиште

Вечер Прес

Спортско игралиште во Кисела Вода

Н.Македонија

Отворено игралиште во Јурумлери

Утрински

Кисела Вода ќе добие ново спортско игралиште

+инфо

Курир МРТ Дневник Утрински +инфо МРТ Макфакс Курир

38 поврзани вести »

Пожарот во охридскиот дом не ги зафатил студентските соби

Н.Македонија - 20.07.2012

Во студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид од септември без проблем ќе се вселуваат нови станари, оти во пожарот не „настрадале“ собите НЕМА ДА ИМА ПРОБЛЕМИ ЗА СМЕСТУВАЊЕ Студентите ќе можат без ...

Се запали Студентскиот дом во Охрид

Утрински

Гореше студентскиот дом во Охрид

Дневник

Пожар во студентскиот дом „Никола Карев“ во Охрид

Канал5

Пожар во Студентскиот дом ,,Никола Карев„ во Охрид

Телма

Утрински Дневник Inpress Press24 Макфакс А1 On +инфо +инфо

24 поврзани вести »