TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-09-24 - 2012-09-30

Аврамопулос: Ова е реторика за 19 век

Утрински - 29.09.2012

Грчкиот шеф на дипломатијата му реплицираше на шефот на државата Ѓорге Иванов од говорницата на ОН Од нашиот дописник Грчко-македонските разлики во спорот за името одекнаа и од говорницата на 67.

Аврамопулос обвини за иредентизам

Дневник

Аврамопулос му контрира на Иванов

Deutsche Welle

Аврамопулос: ПЈРМ шири иредентизам

Вест

Аврамопулус: Иванов ја искривува реалноста и користи реторика од 19 век

Канал5

Дневник Телма 24 Вести Утрински +инфо Макфакс Нетпрес МКД

127 поврзани вести »

Во Охрид ќе се запрашува против комарци

МРТ - 30.09.2012

Од Центарот за јавно здравје информираат дека вонредната септемвриска теристичка дезинсекција за уништување на комарците, освен на просторот кај Студенчишкото блато, ќе се врши и на потегот од село ...

Во Охрид ќе се запрашува против комарци

Макфакс

Денеска ќе се прска против комарци во Охрид

+инфо

„Циганско лето“: Денес 36 степени!

Кирилица

Почна вонредното прскање против комарци

Канал5

Inpress Inpress Скопје инфо Н.Македонија Дневник Дневник Вест Канал5

93 поврзани вести »

Митинг на СДСМ вечерва во Битола

МРТ - 30.09.2012

Јани Макрадули, член на извршен одбор и пратеник, соопшти дека Социјалдемократскиот сојуз работното летото го завршува денеска во Битола, а од понеделник, започнува нов проект со кампања „Од врата до ...

ВМРО-ДПМНЕ: Диневски се надмина себеси, повторно ги лаже битолчани

МРТ

СДСМ потфрли во Битола

МРТ

Диневски: Заврши вмровската филмска серија

Либертас

ВИДЕО: Центарот на Битола преполн за митингот на СДСМ

Sky

24 Вести Телма Канал5 Утрински Inpress +инфо +инфо +инфо

80 поврзани вести »