TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-11-05 до 2012-11-11

Дел од Словенија повторно „во црвено“ поради опасност од поплави

МКД - 11.11.2012

Поради силните дождови кои денес и утре ќе ја погодат Словенија нивото на реките повторно ќе порасне па поради опасноста од полави во поголемиот дел од земјата хидрометеоролошките служби прогласиле ...

На Словенија ѝ се закануваат поплави

Кајгана

Црвен аларм во Словенија: Поплавите повторно доаѓаат

А1 On

Словенија со највисок степен на опасност од поплави

+инфо

Словенија под закана од поплави

Сител

Канал5 Нетпрес Press24 Макфакс Maxim Алфа Канал 77 Макфакс

67 поврзани вести »