TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2012-11-05 до 2012-11-11

Груевски е за плата по успешност

Утрински - 07.11.2012

„Плаќањето според сработеното е една од клучните мерки во здравството што се спроведува сега“, рече премиерот Груевски, а за штрајкот остана на ставот на министерот И премиерот Никола Груевски е за ...

Штрајкот меѓу два огна

Дневник

Ставриќ: Штрајкот ќе трае додека не се постигне договор

Н.Македонија

И премиерот Груевски е за плата според сработеното

Inpress

Лекарите - специјалисти остануваат на одлуката за штрајк

24 Вести

Р.С.Европа Утрински Телма Н.Македонија Алфа +инфо Сител Sky

33 поврзани вести »

Јувентус убедлив против Пескара

24 Вести - 11.11.2012

Со убедлива победа од 6:1 синоќа на гостувањето против Пескара, шампионот Јувентус сигурно останува на водечката позиција во Серија А и по одигрувањето на останатите натпревари од 12.коло.

Римското дерби за Лацио, Милан поразен од Фиорентина

24 Вести

Лацио со пресврт до триумф на Derby della Capitale

Оff.net

Лацио владее со Рим

Оn.net

Лацио владее во Рим

24Фудбал

Екипа МКД А1 On СуперСпорт СуперСпорт СуперСпорт ЗаЗабава СуперСпорт

49 поврзани вести »