TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-02-13 - 2012-02-19

Црна река се заканува да ја поплави Пелагонија

Телма - 19.02.2012

Обилните врнежи од снег оваа зима и можноста од нагло топење на дебелата снежна покривка со покачување на температурите, се закануваат да предизвикаат поплави во најголемата житница во Македонија, ...

Околу 500 работници го расчистуваат снегот по јавните површини

Нетпрес

500 работници го чистат снегот во Скопје

Алфа

Вкупно 500 работници го чистат снегот во Скопје

Макфакс

Вработените во ЈСП ги чистеа улиците во Скопје

Алфа

Курир Вечер Прес Sky Канал5 Утрински +инфо Press24 Press24

113 поврзани вести »

Меркел јасно и укажа на Грција дека треба да ја почитува пресудата

Курир - 18.02.2012

Средбата на премиерот Никола Груевски со германската канцеларка Ангела Меркел уште еднаш покажа дека Германија е силен поддржувач на Македонија на политички и економски план и дека помеѓу двете земји ...

Пораките на Меркел

Дневник

Челичната порака на Меркел

Утрински

Меркел на минус 10 го чекала 10 минути Груевски на врата

+инфо

Ти зборувам Македонијо, сети се Грцијо

Н.Македонија

Дневник Утрински Утрински Deutsche Welle Кирилица Таратур Капитал Р.С.Европа

71 поврзани вести »

Кој посакува инцидент?

Утрински - 17.02.2012

Гордан Георгиев ОЧИ ШИРУМ ОТВОРЕНИ Годинава ни почна со инциденти. Не, годинава ни почна со големи победи и огромен успех на македонската ракометна репрезентација. Сите навивавме за Македонија.

Дневен печат - Шаренило од вести

Р.С.Европа

Бурна ноќ во парламентот, Јанкулоска се спаси

Утрински

Расте тензијата меѓу власта и опозицијата во Собранието

Дневник

Минута морбидност

Утрински

Утрински Утрински Дневник Deutsche Welle Телма МРТ Нетпрес Макфакс

68 поврзани вести »