TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2012-02-20 - 2012-02-26

Романија се откажа од АКТА

+инфо - 25.02.2012

Романија синоќа донесе одлука да се откаже од ратификација на контроверзниот меѓународен договор АКТА кој се однесува на заштита на авторски права и интернет пиратерија.Романксата влада се откажа од ...

Србија ќе го усвои договорот АКТА

Нетпрес

Романија го запре ратификувањето на АКТА

Дневник

Романија се откажа од АКТА

Р.С.Европа

Словенците повторно на протести против АКТА

Дневник

Deutsche Welle 24 Вести Телма Курир Сител +инфо МРТ Press24

26 поврзани вести »

Стигна сметката: Чисора да плати 100.000$

Екипа - 24.02.2012

Германската боксерска федерација го казни Британецот Дејвид Чисора со 100.000 долари поради инцидентите кои ги предизвика пред, за време и по завршувањето на мечот за светската шампионска титула во ...

„Првата сметка“ за Чисора е 100.000 долари

Курир

Виталиј Кличко размислува за пензија

МРТ

Чисора и Хеј се соочуваат со доживотни суспензии

Утрински

Батлин: Чисора треба да биде суспендиран на неколку години

Курир

Кајгана Канал5 ЗаЗабава Алфа Курир Екипа Н.Македонија Дневник

25 поврзани вести »