TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-05-13 - 2013-05-19

Денеска сончево и топло време

24 Вести - 19.05.2013

Времето во Македонија ќе биде сончево со умерена локална облачност. Температурата ќе се движи од 22 до 33 степени. Во Скопје слично време, со температура до 30 степени.

Сончево со мала облачност и температура до 33 степени

Канал5

Сончево и топло и утре

Канал5

Сончево со температура до 30 степени, УВ индекс 7

Курир

Време: Сончево и многу жешко

Press24

Press24 Press24 +инфо +инфо А1 On +инфо Либертас Скопје инфо

117 поврзани вести »

(ВИДЕО) Данска е победник на Евросонг 2013

Утрински - 19.05.2013

Дваесетгодишната Емели де Форест освои најмногу гласови од гледачите и стручните жириа за песната „Only Teardrops“ (Само солзи) Данска го освои првото место на Евровизија-2013, што се оддржа во ...

Данска победи на Евровизија 2013

Канал5

Данска победи на Евровизија-2013

24 Вести

Очекувана победа на Данска на Евросонг

Deutsche Welle

Победничката на Евросонг има снимено порнич!

Канал5

Сител Курир Нова ТВ МКД А1 On Курир Press24 +инфо

168 поврзани вести »