TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2013-05-20 до 2013-05-26

Втор дел од финалето на купот на Македонија

24 Вести - 26.05.2013

На арената „Филип Втори“ во Скопје, по втор пат ќе се игра финалниот натпревар од фудбалскиот Куп на Македонија. Откако во средата поради националистичко навивање, натпреварот меѓу Шкендија и Тетекс ...

Втора куп титула за Тетекс

Оff.net

Пеналите среќни за Тетекс

Оn.net

Тетекс го освои Купот на Македонија

24Фудбал

Тетекс и Шкендија во финале на Куп – втор пат!

Екипа

Екипа Телма МКД Телма МКД А1 On Алфа Спортклуб

172 поврзани вести »

Двојна победа на Германците во Монте Карло

Deutsche Welle - 26.05.2013

Германскиот пилот од тимот на Мерцедес Нико Розберг, победи на трката за Големата награда на Монако, а веднаш зад него на подиумот се пласираше неговиот сонародник и актуелен шампион во Формула 1 , ...

Розберг победник на трката во Монте Карло

24 Вести

Розберг триумфираше во Монако

Оff.net

Историска победа на Розберг во Монте Карло

Оn.net

Ф1: Розберг за историја во Монако

Екипа

Утрински МКД Телма СуперСпорт А1 On А1 On Спортманиа Кајгана

119 поврзани вести »