TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-06-10 - 2013-06-16

Рецензија iOS 7 - револуцијата на Apple

Телефони.мк - 15.06.2013

За да се замолчи големиот број на незадоволни луѓе од дизајнот на оперативниот систем кој остана непроменет дури од 2007 година, Apple требаше да претстави нешто големо. Со iOS 7 успеа.

iPhone 6 со екран од 4.7 инчи

Телефони.мк

iPhone од 5,7 инчи и модел за 100 долари? Според нов извештај и двете опции се можни

IT.mk

Крајот на легендата за Џони Ајв

Оff.net

Apple лансира iRadio

А1 On

Телефони.мк Економски А1 On Телефони.мк Кајгана Фактор Република Денар

33 поврзани вести »