TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-06-10 - 2013-06-16

Роже Федерер победи на АТП турнирот во Хале

Телма - 16.06.2013

Роже Федерер по шести пат победи на АТП турнирот од серијата 250 во Хале, во финалето го победи Михаел Јужни од Русија со 2:1, по сетови 6:7, 6:3 и 6:4 мечот траеше 2 часа и 3 минути а првиот сет се ...

Федерер победник на АТП турнирот во Хале

24 Вести

„Старецот“ се уште е тука

Хитпортал

Федерер го освои турнирот во Хале

А1 On

Федерер се изедначи со Мекинро

Оn.net

Нетпрес СуперСпорт Спортклуб Дерби ЗаЗабава +инфо Екипа Бриф

36 поврзани вести »