TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-07-22 - 2013-07-28

Приказни од „Крушево етноград“

Утрински - 27.07.2013

„Воскреснатите“ маскирани комити, аскери, чорбаџии, наконтени дами од историскиот времеплов на етноградот, веќе петта година влијаат како позитивна туристичка терапија за Крушево Крушево ја има ...

Крушево во слава на етно- традицијата

Алфа

Почна „Крушево Етно град 2013“ (фото + видео)

Канал5

Крушево се загрева за 110 години од Илинден

Канал5

ФОТО: Почна „Крушево Етно град 2013“

А1 On

Сител Курир Алфа Сител Денешен 24 Вести Утрински Канал5

38 поврзани вести »

Ќе се гради нов град на 20 минути од Скопје

Press24 - 27.07.2013

Градоначалникот на Свети Николе, Зоран Тасев, за „Нова Македонија“ открива дека на рутата на новиот автопат Скопје – Штип, кој наскоро ќе почне да се гради, веќе има локација за нов модерен град на ...

На 20 минути од Скопје ќе никне нов, модерен град!

Сител

Ќе никне нов град на 20 минути од Скопје

+инфо

Свети Николе очекува економски бум од 26 милиони евра

Сител

Ќе се гради нов град на 20 минути од Скопје

Економски

Денешен МК News Република Н.Македонија Локално Н.Македонија Сител Сител

25 поврзани вести »