TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-01-21 - 2013-01-27

Финале Шпанија – Данска

24 Вести - 27.01.2013

Во Барселона во салата „Палау Сант Жорди“ вечерва се игра последниот натпревар на 23.Светско првенство во ракомет. За златниот медал ќе се борат домаќинот Шпанија и европскиот првак Данска.

Шпанија – Данска за светската ракометна круна

Канал5

Шпанија нов светски првак во ракомет

24 Вести

Хрватска трета, Шпанија и Данска денеска за злато

Deutsche Welle

Хрватите се утешија со бронза

Утрински

Канал5 МРТ Таратур Спортски Кајгана Кајгана +инфо СуперСпорт

243 поврзани вести »

Се отвара патот за решавање на спорт со името

Нова ТВ - 27.01.2013

Како што информираше НОВА ,комесарот Филе за време на ненајавената посета на Скопје предложи: формирање на независно експертско тело кое ќе ги испита инцидентите од 24 декември.

Иванов го послуша Филе да помогне во политичката криза

Бриф

Летот на Филе до Скопје

Утрински

Горан Михајловски - Сакам да кажам - Богати фукари

Вест

Големата слика

Дневник

Дневник Дневник Утрински Утрински Утрински Дневник Дневник Дневник

160 поврзани вести »

ВИДЕО: Обама и мувата!

Бриф - 26.01.2013

Претседателот на САД Барак Обама имаше блиска средба со една мува, на една прес конференција во Вашингтон. Во текот на церемонијата на номинирање на шефот на Комисијата за безбедност и размена, на ...

Мувата го испитуваше трпението на Обама

24 Вести

Бијонсе пеела на плеј-бек на инаугурацијата на Обама

Дневник

ВИДЕО: На Обама му слета мува на челото

Нетпрес

ВИДЕО: „Блиска средба“ меѓу Барак Обама и мувата

А1 On

Press24 МКД +инфо Сител А1 On МКД Р.С.Европа МК News

197 поврзани вести »