TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-10-21 - 2013-10-27

Јанакиески во работна посета на општина Кичево

МРТ - 25.10.2013

Министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески денеска ќе оствари работна посета на општина Кичево. Јанакиески ќе ја посети локацијата на која е завршена изградбата на пат до населеното место ...

Јанакиески денеска во Кичево

Press24

Јанакиески во работна посета на општина Кичево

Сител

Кривогаштани доби одводна и фекална канализација

Канал5

Јанакиески: Парцелата во центарот е сопственост на Македонија

Утрински

Телма +инфо Press24 Курир Економски Сител А1 On Телеграф

23 поврзани вести »

„23 Октомври“ за Дурловски, Ренџов, Ахмети и за Димитров

Дневник - 24.10.2013

Со повеќе манифестации во повеќе градови низ Македонија и со свечена академија во Македонскиот народен театар во Скопје вчера беше одбележан 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба.

Врачена државната награда „23 Октомври“

Утрински

Врачени наградите „23 Октомври“

Телма

Врачување на државната награда „23 Октомври“

Канал5

Врачена државната награда „23 Октомври“ за 2013 година

Канал5

МРТ Курир Press24 Курир Макфакс Сител МКД МРТ

22 поврзани вести »