TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-10-21 - 2013-10-27

Срија А: Рома го продолжи низот на 9 од 9 и го израмни рекордот на Јувентус

Телма - 27.10.2013

Екипата на Рома ја забележа и деветата победа во исто толку натпревари сезонава во Италијанското фудбалско првенство и покрај тоа што попладнево на гостувањето кај Удинезе речиси 30 минути играше со ...

Девет од девет за Рома во Серија А

+инфо

Рома – девет од девет!

Екипа

Рома девет од девет

Макфакс

Рома го урна рекордот на Јувентус, победи деветти пат по ред! (ВИДЕО)

МКД

Дерби СуперСпорт Оn.net OhridNews Нетпрес Сител А1 On Бриф

43 поврзани вести »

Идејата за слободна Македонија живее и денес

Н.Македонија - 24.10.2013

Црешовото топче е поставено во влезното фоаје на Музејот, веднаш до Декларацијата за независност. Граѓаните во текот на идниот месец ќе можат да го видат и да се фотографираат со него, по што тоа ќе ...

Специјалците го бранеа црешовото топче од новинарите

Н.Македонија

Копија на црешовото топче изложено во Музејот на македонската борба

Канал5

Нова копија на црешовото топче

Канал5

Нова копија на црешовото топче

Утрински

МРТ Курир Економски Курир Сител А1 On А1 On +инфо

27 поврзани вести »