TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2013-11-25 - 2013-12-01

ФОТО: Баба Зумбула се вози во автобус

Скопје инфо - 30.11.2013

Многу често автобусите служат за пренос на колички од пазар, домашни животни во кутии, патни куфери, теписи и уште многу други видови на предмети. Во автобусот со број „ 7" патниците сликале ...

Со постери против тепачки во автобусите

Вест

Кампања против насилството

МРТ

Баба Зумбула се вози во автобус на ЈСП

Вечер Прес

ПИЛОТ-ПРОЕКТ - МВР ќе им става крај на средношколските пресметки

Н.Македонија

24 Вести Телма Алсат-М Утрински 24 Вести Канал5 Канал5 Курир

115 поврзани вести »

Добротворен концерт за поддршка на луѓето со ХИВ

Канал5 - 01.12.2013

Со добротворен концерт на првенци на Операта и камерен ансамбл од Македонската филхармонија, вечер токму на Светскиот ден против СИДА - 1 декември, ќе се одбележи годинешната национална кампања за ...

Светскиот ден за борба против ХИВ/СИДА

Канал5

Светскиот ден за борба против ХИВ/СИДА

Алсат-М

Светскиот ден за борба против ХИВ/СИДА

24 Вести

Светски ден за борба против ХИВ/СИДА

Утрински

Утрински Deutsche Welle Deutsche Welle А1 On Телеграф Сител Алфа Алфа

162 поврзани вести »