TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-07-21 - 2014-07-27

Телефонски разговор на министерот Јолевски со неговите колеги од Србија, Црна Гора и Албанија

Алфа - 24.07.2014

Министерот за одбрана на Република Македонија Зоран Јолевски, во насока на интензивирање на регионалната соработка, имаше телефонски разговори со министрите за одбрана на Србија, Црна Гора и ...

Најденов и Јолевски се договориле заеднички екипи на Бугарија и Македонија да ги бараат бугарските гробови на македонска територија

МКД

Јолевски оствари телефонски разговор со колегите од регионот

Макфакс

Министерот Јолевски телефонски разговараше со неговите колеги од Србија, Црна Гора и Албанија

Press24

Најденов и Јолевски се договориле заеднички екипи на Бугарија и Македонија да ги бараат бугарските гробови на македонска територија

Тера

МРТ Утрински Канал5 24 Вести 24 Вести Утрински Нетпрес А1 On

55 поврзани вести »

Пожар во работилница на затворот „Идризово“

Н.Македонија - 22.07.2014

Во пожарот нема жртви, но е причинета помала материјална штета. Причините допрва ќе се утврдуваат Огнот ја зафатил столарската работилница на затворот Оган вчераутро ја зафати столарската работилница ...

Пејковски: Нема голема штета од пожарот во Идризово

Канал5

Пејковски: Нема голема штета од пожарот во Идризово

Утрински

Пожар во затворот Идризово

Канал5

Изгоре столарската работилница во затворот Идризово

Вест

24 Вести Дневник Утрински Курир +инфо Сител Press24 Нетпрес

53 поврзани вести »