TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2014-11-24 - 2014-11-30

Денеска облачно време со дожд

Канал5 - 30.11.2014

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно со краткотрајни локализирани врнежи од дожд. Ќе дува слаб југоисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од шест до 11, а дневната од осум до 14 степени.

Утре облачно време со дожд и температура до 17 степени

Канал5

Време: Значително облачно со краткотрајни врнежи од дожд

А1 On

Без чадор не излегувајте - дожд во текот на целиот ден

Press24

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Врнежите се очекува да престанат попладнево

Телеграф

Нетпрес Макфакс OhridNews Курир Вечер Прес Тера Либертас Бриф

148 поврзани вести »

Tрибина на тема: „ЖИВОТ БЕЗ НАСИЛСТВО“

Пулс24 - 30.11.2014

„ЖИВОТ БЕЗ НАСИЛСТВО“ Во рамки на кампањата „16 дена активизам против семејно насилство“ Организација на жени – Велес, со поддршка на Општина Велес организира отворена трибина на тема: „ЖИВОТ БЕЗ НАСИЛСТВО“ Трибината ќе се одржи на 1-ви декември ...

Табу тема - економското насилство врз жените

Press24

Телевизиите не’ отруја, џабе кампањи против насилство врз жените

Нетпрес

Економското насилство врз жените  се уште  е табу-тема

Локално

Телевизиите нè отруја, џабе кампањи против насилство врз жените

Канал 77

Точка Утрински Канал5 Канал5 Телеграф Нова ТВ А1 On Press24

140 поврзани вести »

Видео: Бускетс ја спаси Барса, Меси доби шише в глава

Спортски - 30.11.2014

Дербито од шпанската Ла Лига го одбележаа неколку интересни моменти. Во изедначен натпревар во кој и двете екипи имаа по неколку шанси, на Каталонците им беше поништен чист гол на Луис Суарез поради наводен офсајд, но сепак правдата беше задоволена ...

Едни правила важат за Роналдо, други за Меси

Спортклуб

РОМАРИО: Нејмар може да го надмне Меси

Телеграф

Барса извлече победа на „Месталја“

Екипа

Драма на Местаља, барса ја победи Валенсија Со гол во 94. минута (видео)

Спортклуб

Екипа Телеграф СуперСпорт Оn.net Спортклуб Дерби Курир SportMedia

176 поврзани вести »

Студентите на нови средба

24 Вести - 30.11.2014

Од студентскиот пленум ги повикуваат студентите на петтата студентска средба, што ќе се оддржи утре а е прва по протестниот марш. „Понесете си топла зимска облека и утре во 18 часот дојдете на платото на УКИМ.

Студентите во понеделник на нова студентска средба

Нова ТВ

Дежа ви

А1 On

Прилепските студенти и средношколци утре на Студентски пленум

Нова ТВ

На први декември, прв Студентски пленум во Прилеп

Sky

Sky Фактор Локално Либертас Утрински +инфо Радио МОФ Факултети

113 поврзани вести »

Институциите се изземаат од одговорност за убиствата

24 Вести - 27.11.2014

Надлежните и активистите се со поделени мисења околу тоа дали институциите потфрлија во спречувањето на домашно насилство, посебно по двете убиства во помалку од две недели. Институциите се соочени со зголемен притисок посебно по последното ...

Правда се дели со пиштоли, загаден воздух и опозициска бомба

Р.С.Европа

Диме Спасов: Институциите не затаија во случајот со трикратното убиство во Злетово

Фактор

Ден на жалост во Злетово- на убиецот требало да му се суди в понеделник!

МРТ

Злетово денеска во црно

Press24

Press24 А1 On Канал 77 МК News Sky Sky Н.Македонија Lider

144 поврзани вести »

Поранешниот шампион на Европа и светот на колена: Звезда должи дури 52 милиони евра

СуперСпорт - 30.11.2014

Поранешниот шампион на Европа и светот буквално е на колена. Фудбалскиот клуб Црвена Звезда во овој момент е во долг, верувате или не, 52 милиони евра, а генералниот секретар на црно-белите Звездан Терзиќ признава дека ќе му требаат години за да се ...

Црвена Звезда го доби големото дерби во АБА лигата со Партизан (76-67)

Екипа

Дербито во АБА за Ц. Звезда: Партизан успеа да се спаси од дебакл!

SportMedia

Звезда до 10:0

Оn.net

АБА: Звезда пресилна за Партизан во градското дерби

СуперСпорт

Вечер Прес Сител Нетпрес SportMedia А1 On SportMedia Дерби МК News

134 поврзани вести »