TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2014-12-01 до 2014-12-07

Деколтето на Цеца доби највисоки оцени

ЗаЗабава - 07.12.2014

„Ѕвездите на Пинк“ е емисија со навистина голема гледаност, но за тоа дополнително придонесува ѕвездата на ова шоу Цеца Ражнатовиќ, која е член на жирито. Пејачката на својот Фејсбук профил прикачи неколку фотографии од снимањето на овој музички ...

Цеца: Црвена танга за нова година

ЗаЗабава

ФОТО: Деколтето на Цеца доби највисоки оцени во „Ѕвездите на Пинк“

За Се

(ФОТО) Деколтето на Цеца доби највисоки оцени во „Ѕвездите на Пинк“

Бриф

Цеца: За Нова година ќе носам црвена танга

Бриф

+инфо Убавина и Здравје Press24 Press24 Sky Вистина.мк Пулс24 Вистина.мк

50 поврзани вести »

Французинот се враќа во Јунајтед?

Топки - 06.12.2014

Не само Немања Видиќ, уште еден поранешен фудбалер на “Ѓаволите” би можел да се врати во клубот. Поранешните асови на “Ѓаволите” не се прилагодија во Италија. Видиќ веќе не е ни стандарден во Интер, Патрис Евра игра за Јувентус, но благодарение на ...

Евра може да се врати во Манчестер Јунајтед

Локално

Одличниот дефанзивец од јануари се враќа во Јунајтед?

Спортклуб

Евра се враќа во Јунајтед?

Точка

Јунајтед купува од Баерн?

СуперСпорт

Tip.com.mk Курир СуперСпорт СуперСпорт Топки Спортклуб SportMedia SportMedia

50 поврзани вести »

ВИДЕО: Погледнете го новиот спот на Даниел Кајмакоски

Актуелно24 - 05.12.2014

Даниел Кајмакоски по завршувањето на Скопскиот фестивал, замина за Белград на снимањето на саундтракот од филмот „ Bićemo prvaci sveta “ во кој и тој има мала улога. Песната „Ne mogu protiv srca svog“ е комплетно авторско дело на Кики Лесендриќ, ...

Даниел уловен како чека градски автобус во Скопје/ФОТО

Lider

ФОТО: Даниел Кајмакоски се вози со автобус

За Се

Даниел сними спот за „Не могу против срца свог“

Н.Македонија

ФОТО: Скромно момче - има скап автомобил а се вози со автобус на ЈСП

Press24

Курир Press24 Fox.mk Денешен Скопје инфо Вистина.мк МКД Lider

49 поврзани вести »

Клупски рекорд на Голден стејт

Телма - 07.12.2014

Екипата на Голден Стејт ноќеска го совлада Чикаго и ја забележа 12.победа во серија со што го надминаа рекордот од 1972 година. Пет играчи на Голден стејт имаа двоцифрен ефект, предводени од Дејмонд Грин кој со 31 поен оствари личен рекорд во НБА ...

НБА Топ 10: Грифин ја „прелета“ одбраната на Њу Орлеанс

Дерби

Рекорд на Вориорс, Сан Антонио сигурно

Екипа

Ноќ за рекорди на натпреварот помеѓу Вориорси и Булси

СуперСпорт

Голден Стејт се справи и со Биковите

Локално

Алфа А1 On Pixel.mk SportMedia Спорт365 Tip.com.mk +инфо Спортклуб

48 поврзани вести »

Инзаги тренер на Милан до 2020 година?

Екипа - 07.12.2014

Актуелниот тренер на Милан., Филипо Инзаги, ќе остане на клупата на „росонерите“ до 2020 година. Овој став го има сопственикот на клубот Силвио Берлускони, кој сака на инзаги да му даде доволно време повторно да изгради шампионски тим, кој би се ...

Милан откри: Макетата за новиот стадион е готова!

Спортски

Милан ќе гради нов стадион

Идивиди

Милан ќе гради нов стадион

еМагазин

Милан се договори со играчот, „Мамињо“ е потешкиот дел!

СуперСпорт

ЗаЗабава МКД СуперСпорт Локално Канал5 +инфо Спорт365 А1 On

48 поврзани вести »