TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-03-16 - 2015-03-22

Во Европа математика се учи повеќе отколку кај нас

Дневник - 22.03.2015

Не само што е аксиома дека во денешниот технички насочен и развиен свет врвен инженер не може да се стане без огромни знаење од математика, туку таа е неопходна секаде каде што има елементи на техника, економија или каде што е потребно планирање и ...

Адеми: Досега немаше проблеми со полагањето на математиката

Дневник

[Колумна] Чашите се прелеаја

Радио МОФ

Унијата на средношколци на Денот на пролетта и среќата порачаa дека се за поквалитетно образование

Курир

И средношколците во Дебар ќе протестираат против „реформите“

+инфо

Радио МОФ Press24 Фактор Утрински Телма Фокус 24 Вести Канал5

241 поврзани вести »

Тодоров: Непотребно е прогласување епидемија на туларемија

Алсат-М - 22.03.2015

Министерот за здравство Никола Тодоров ја исклучува можноста за прогласување епидемија за болеста туларемија во Македонија. - Ни оддалеку не е таква ситацијата да прогласуваме епеидемија. Беше прогласена епидемија на локални подрачја каде што беа ...

Тодоров: Непотребно е прогласување епидемија на туларемија

Канал5

Тодоров: Непотребно е прогласување епидемија на туларемија

Утрински

Тодоров: Непотребно е прогласување епидемија на туларемија

24 Вести

Нема нови случаи Туларемија во Лозово и Свети Николе

Телма

Нетпрес Курир Кајгана Press24 Сител +инфо А1 On Алфа

229 поврзани вести »

Денеска до 16 степени - попладне дожд

Канал5 - 22.03.2015

Претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во попладневните часови облачноста ќе се зголемува и ќе има повремени врнежи од дожд, само на повисоките планини од снег. Врнежите ќе бидат со променлив интензитет и повеќе ќе бидат ...

Денеска променливо облачно, но топло време

Курир

Толку од сонцето - што ќе се случува со времето наредната недела?

Press24

Попладне повремени врнежи од дожд

Кајгана

Дожд, снег и ниски температури во неделава што следува

Курир

Макфакс Press24 МК News Република Либертас Локално Тера Вечер Прес

148 поврзани вести »

РК Вардар обезбеди пласман во четвртфиналето на ЛШ

24 Вести - 22.03.2015

Македонскиот вицепрвак Вардар втора сезона по ред обезбеди место во ТОП 8, откако синоќа во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампионите убедливо го совлада полскиот вицепрвак Висла со 31:20 и не само што ја анулира негативата од шест гола од ...

Ракомет, Вардар четвртфиналист

Алсат-М

Раул: Вардар никогаш не се предава

Утрински

Вардар ја победи екипата на Висла со 11 разлика!

Канал5

Лазаров: Вардар може да ги победи и фаворитите за завршницата

Дневник

А1 On А1 On Курир Кајгана Кајгана Хитпортал Алфа Макфакс

206 поврзани вести »

Федерер противник на Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

Канал5 - 22.03.2015

Швајцарецот Роџер Федерер ќе му биде противник на Новак Ѓоковиќ (Србија) во завршниот меч од тенискиот турнир во Индијан Велс, САД. Доцна синоќа во второто полуфинале Федерер го совлада канадскиот тенисер Милош Раониќ со 2-0, по сетови 7:5 и 6:4.

Федерер и Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

24 Вести

Федерер против Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

Утрински

Федерер противник на Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

+инфо

Федерер противник на Ѓоковиќ во финалето на Индијан Велс

А1 On

Курир Сител МКД Спортклуб СуперСпорт SportMedia Макфакс Спортклуб

196 поврзани вести »

Се заканува распад на системот: Грција има пари за само уште две недели

МКД - 22.03.2015

Денешното издание на реномираниот весник Франкфуртер алгемајне зонтагсцајтунг јавува дека експертите на Европската комисија ја потврдиле „критичната состојба“ во грчкиот трезор во кој има пари за исплата на платите и пензиите до 8 април.

Грција има пари за само уште две недели

А1 On

Грција има пари за само уште две недели

Локално

Истекува рокот: Грција има пари уште за мартовските плати и пензии

еМагазин

Берлин: Нема конкретен датум за предавање на списокот реформи на Ципрас

Сител

Алфа +инфо Република Република Вечер Прес Н.Македонија Денар 24 Вести

162 поврзани вести »

Нарушено примирјето во Доњецк

Канал5 - 22.03.2015

Силен артилериски оган изби утрово во Доњецк - јави Франс прес. Во текот на ноќта повеќе пати е нарушено примирјето - пренесуваат руски и украински новински агенции. Експлозија се слушнала рано утрово од правецот на аеродромот во Доњецк - јави Франс ...

Обвинувања од Киев и Доњецк за кршење на примирјето во Источна Украина

Алфа

Киев и Доњецк се обвинуваат за кршење на примирјето

Телеграф

Обвинувања од Киев и Доњецк за кршење на примирјето во Источна Украина

А1 On

Обвинувања од Киев и Доњецк за кршење на примирјето во Источна Украина

Сител

Вечер Прес Локално Локално Република Локално Н.Македонија Макфакс Макфакс

148 поврзани вести »