TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-03-16 - 2015-03-22

Нема правда нема мир – студентите треба да прoдолжат со битката

Либертас - 20.03.2015

Власта капитулира пред студентите откако тие ги окупираа факултетите. Груевски прифати да се донесе нов закон за високото образование. Покрај автентичниот и креативен отпор на студентите, власта попушти пред студентите, бидејќи СДСМ во исто време, ...

Таблети за студентите по брза постапка

Телма

Ревизорски извештај за состојбата во студентските домови

24 Вести

ДЗР: Состојбата во дел од студентските домови не ги задоволува условите за домување

Радио МОФ

Ревизорски извештај: Студентските домови во хаос!

Факултети

Фактор Фактор Тера Локално Канал 77 Телма Дневник Фокус

50 поврзани вести »

Нормализиран сообраќајот на патот Скопје - Велес

Утрински - 22.03.2015

Сообраќајот на патниот правец Скопје – Велес, кој поради одрон се одвиваше по една коловозна лента, е нормализиран за секаков вид на возила, информира Авто мото сојузот на Македонија. На останатите државни патишта сообраќајот се одвива по наместа ...

Сообраќајот на патот Скопје-Велес по една коловозна лента

Утрински

Магла во Маврово, Стража и Ѓавато

Канал5

Сообраќајот на патниот правец Скопје-Велес нормализиран

Нетпрес

Нормализиран сообраќајот на патот Скопје - Велес

Алфа

Курир А1 On Press24 Телеграф Телеграф Press24 Нетпрес Курир

49 поврзани вести »

Отворени денови на АХВ во источна Македонија

Канал5 - 18.03.2015

Агенцијата за храна и ветеринарство денеска продолжува со отворените денови во Пехчево, Виница и Македонска Каменица. Граѓаните и компаниите од земјоделско-прехранбениот сектор ќе имаат можност да се запознаат со работата на Агенцијата и да се ...

Отворени денови на АХВ во Пехчево

Канал5

Отворени денови на АХВ во источна Македонија

Сител

Отворени денови на АХВ во источна Македонија

Курир

Отворен ден во Виница на Агенцијата за храна и ветеринарство

Сител

Press24 Lider Утрински Канал5 Канал5 Дневник Курир Press24

71 поврзани вести »

Малолетно девојче исчезнало од дома заедно со пријателот на татко и!

Канал5 - 22.03.2015

Штипјанец пријавил дека девојчето заминало со неговиот пријател битолчане кој им бил на гости! На 21.03.2015 година во 18,30 часот во ПС-Штип, Ш.Д.(1969) од Штип, пријавил дека истиот ден околу 05,00 часот во непознат правец се оддалечиле неговиот ...

Струмица: „Полиција помогнете, ми исчезна детето"

Сител

Пријателот му дошол на гости, па исчезнал - шок за штипјанец

Press24

Исчезна малолетничка од Струмица

Нетпрес

Струмица: „Полиција помогнете, ми исчезна детето"

Press24

МКД МКД +инфо Курир Локално Денешен Lider Нетпрес

46 поврзани вести »