TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-03-30 - 2015-04-05

Средношколски пленум: Бојкотирам, значи постојам!

Фокус - 05.04.2015

Средношколците од утре најавуваат бојкот на наставата Средношколците од повеќе средни училишта во Македонија, најавуваат дека од понеделник ќе ја бојкотираат наставата. „И соопштуваме на јавноста дека од неделава што следи, Средношколскиот Пленум ги ...

Средношколскиот пленум најавува бојкот

Телма

Меѓаши: унијата и пленумот да изнајдат заедничко решение

Телма

СОНК против најавата за бојкот на Средношколскиот пленум

Канал5

Одете на училиште, ама настава не смее да има

Дневник

+инфо Нетпрес Нова ТВ Радио МОФ Press24 Радио МОФ +инфо Радио МОФ

278 поврзани вести »

Надлежните не знаеле за состојбата на Лубиц

А1 On - 05.04.2015

Германското Федерално биро за воздухопловство соопшти дека немале претходни сознанија дека копилотот на авионот на „Џерманвингс“, Андреас Лубиц се борел со тешка депресија, пред катастрофата на француските Алпи, во која загинаа 150 луѓе.

ЕУ укажувала на пропусти во Германија и пред падот на авионот на Џерманвингс

МКД

Надлежните не знаеле за состојбата на Лубиц

Sky

Докторите од “Луфтханза” ги прекршиле правилата за Лубиц

Локално

Лекарите на Луфтханза ги прекршиле правилата, не известиле за состојбата на Лубиц

Локално

Утрински 24 Вести +инфо МКД А1 On Сител Телеграф Курир

243 поврзани вести »

Облачно со слаб дожд на планините повремен снег

Канал5 - 05.04.2015

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. На некои повисоки места особено во западна Македонија во ножните и утринските врнежите ќе преминуваат од дожд во снег. Ќе дува умерен претежно јужен ветер, а од пладневните часови ...

Новата седмица ќе започне со врнежи од дожд и снег

OhridNews

Метеоролозите со лоши вести за наредните денови

Press24

Прочитајте што ќе се случува со времето

Sky

Какво време не очекува: Дождлива недела, а за празникот вистинска пролет!

Република

Пулс24 МК News Sky Денешен Локално Скопје инфо Sky Канал5

132 поврзани вести »

ФОТО: Иванов го "крена" Пустец на нозе

Sky - 04.04.2015

Претседателот Ѓорѓе Иванов денеска ја посети Општина Пустец, каде имаше средба со Македонци во оваа општина. При престојот во Пустец, што е прва посета на претседател на Македонија во оваа општина, претседателот Иванов истакна дека само со ...

Иванов на средба со македонската заедница во Пустец

24 Вести

Иванов на средба со македонската заедница во Пустец

Утрински

ФОТО: Иванов во Пустец - прва посета на македонски претседател

Утрински

Иванов денеска е во посета на Македонците во Пустец

Канал5

Канал5 Фокус Дневник Канал5 +инфо Сител Макфакс +инфо

126 поврзани вести »

Вајгл: Бараме најдобар начин за да бидеме подготвени на следниот состанок

Дневник - 31.03.2015

Искра Kоровешовска Kако ги коментирате пораките од странските и македонските експерти, кои се сомневаат дека нивото на преговори на европарламентарци може да успее и кои сметаат дека Европската Унија е одговорна за случувањата во Македонија, па ...

Дијалогот во Брисел ќе продолжи за две недели

Репортер

Брисел виа Скопје - назад во Собрание

Вечер Прес

Без епилог по преговорите во Брисел

Канал 77

Почна дијалогот, нова средба по Велигден

Н.Македонија

Утрински Телма Канал5 Алсат-М Канал5 Утрински Канал5 Телма

123 поврзани вести »

Синот на владин службеник е еден од убијците

Вест - 05.04.2015

КЕНИЈА, 6 април (АП) - Синот на владин службеник на Кенија е идентификуван како еден од напаѓачите на колеџот во Кенија каде беа убиени 148 луѓе, соопшти полицијата вчера. Абдирахим Мохамед Абдулахи, еден од исламистичките екстремисти кои го ...

Црквите во Kенија под вооружена заштита

Дневник

ФОТО: Овој учител е организатор на масакарот во Кенија

Нетпрес

Кенија: Син на шеф на локална влада меѓу напаѓачите во Гариса

А1 On

Син на владин претставник еден од одговорните за нападот во Кенија

Нова ТВ

Курир Макфакс Алфа Р.С.Европа А1 On Нова ТВ А1 On Локално

176 поврзани вести »