TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-05-11 - 2015-05-17

Заев: Груевски мора да замине

Утрински - 17.05.2015

Претседателот на СДСМ Зоран Заев во својот говор на граѓанскиот протест пред Владата, порача дека Груевски мора да си замине за да се врати демократијата во Македонија. - Груевски мора да замине. Друго решение нема.

ВИДЕО: Заев: Оди си Груевски

Алсат-М

Груевски: Не давам оставка и не прифаќам преодна влада

Вест

ГРОМ побара оставка од Заев

Канал5

Заев: Никола Груевски ќе замине мора да замине

Телма

Вест Телма Press24 Курир Репортер Нетпрес +инфо Алфа

625 поврзани вести »

(ВИДЕО) Масовно пред Владата, граѓаните бараат оставка

Телма - 17.05.2015

Граѓаните на Македонија масовно излегоа на протестот пред Владата. Без какви било партиски обележја и со развиорени македонски, албански, турски и знамиња на останатите етнички заедници во земјава, студентите, граѓанските здруженија, невладините ...

ВИДЕО: Од пред Собрание, илјадници граѓани се упатија кон Владата

А1 On

Прва вечер пред владата (ГАЛЕРИЈА)

+инфо

Напис со чувство на непријатност поради туѓиот срам

СПФМ

Молба за оставка на премиерот Груевски

Окно

Либертас Утрински Дневник Press24 +инфо А1 On А1 On +инфо

280 поврзани вести »

Јавно обвинителство: Во Куманово загинале 10 терористи

Алсат-М - 17.05.2015

Во полициската акција минатиот виикенд во Куманово загинати се 10 припадници на терористичката група, информира Јавното обвинителство на Република Македонија. При увидот на лице место, како што посочува Обвинителството, пронајдени се десет трупа, за ...

Јавно обвинителство: Во Куманово загинале 10 терористи

Канал5

Јавно обвинителство: Во Куманово загинале 10 терористи

Алфа

Јавно обвинителство: Во Куманово загинале 10 терористи

А1 On

Јавно обвинителство: Во Куманово загинале 10 терористи

Сител

Телеграф Нетпрес +инфо +инфо Press24 Вечер Прес Пулс24 Денешен

225 поврзани вести »

Протест на опозицијата во Скопје

Канал5 - 17.05.2015

Опозициските партии предводени од СДСМ поддржани од повеќе граѓански организации денеска пред Владата ќе одржат протест против актуелната власт. Протестот е најавен како ненасилен и во име на граѓаните на Република Македонија и, според најавите, е ...

Движењето Беса нема да учествува на протестите

24 Вести

БЕСА нема да учестува на денешниот протест

Утрински

Протест на опозицијата во Скопје

Утрински

Антивладин граѓански протест во Скопје

Вест

Телма Канал5 Телеграф Алфа Press24 Курир Алфа Курир

220 поврзани вести »

И западните амбасадори на протестите на 17 мај

Локално - 16.05.2015

Амбасадорите на САД, Џес Бејли, на Германија, Кристин Алтхаузер, на Велика Британија, Чарлс Гарет, на Франција, Лоренс Оер, на Италија, Масимо Белели и амбасадорот на ЕУ, Аиво Орав го потврдија своето присуство на протестот на опозицијата на 17 ...

И амбасадорите на протести

Канал 77

ДУИ денес ќе одлучува дали ќе излезе од Владата

Капитал

Амбасадорите сметаат дека ДУИ треба да го искористи влијанието за доброто на граѓаните

Sky

Ахмети пред амбасадорите со предлози за крај криза

Телма

Утрински Телма Канал5 24 Вести 24 Вести Утрински Канал5 Телма

152 поврзани вести »

Повторно лидерска средба денеска во Скопје

+инфо - 17.05.2015

Во клубот на пратениците во Скопје денеска ќе се одржи нова лидерска средба, втора за пет дена, откако претходната се одржа во четвртокот. На маса ќе седнат претседателите на четирите најголеми политички партии Никола Груевски, Зоран Заев, Али ...

Партиските лидери утре на нова средба за излез од кризата

Репортер

Лидерите им дадоа шанса на разговорите и ги осудија насилствата

Дневник

Груевски и Заев, битка за Македонија!

Фактор

Во понеделник нова лидерска средба

еМагазин

Локално Н.Македонија 24 Вести 24 Вести Deutsche Welle Утрински Канал5 Вест

151 поврзани вести »

Во Куманово мирно по минатонеделната акција

МРТ - 17.05.2015

Во Куманово вообичаен неделен ден. На улиците во центарот на градот каде се лоцирани државни и општински институции отстранети се полициските блокади, сообраќајот се одвива непречено. Во градот е мирно по минатонеделната полициска акција во ...

На дел од улицата 11 Октомври се вози само дење

Kumanovo News

„Тоде Мендол“ една недела по полициската акција

Канал5

„Тоде Мендол“ една недела по полициската акција

Курир

Дел од улиците во Куманово и денеска се блокирани

+инфо

Репортер Press24 А1 On еМагазин Кумановски м. Sky Локално Либертас

148 поврзани вести »

Времето денеска: Претпладне сончево, попладне нестабилно

24 Вести - 17.05.2015

Времето во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе биде во интервал од 9 до 15, а дневната од 23 до 30 степени.

Време: Претпладне сончево, попладне облачно

Алсат-М

ВРЕМЕ: Попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи

Телеграф

Претпладне сонце попладне дожд

Press24

Сончево претпладне, попладне дожд

Репортер

Курир Факултети OhridNews Пулс24 Локално Денешен Вистина.мк Lider

129 поврзани вести »

Геце е нашата иднина

СуперСпорт - 16.05.2015

Марио Геце во последно време добива се повеќе и повеќе критики од страна на фудбалските стручњаци, но и од навивачите на Баерн. Во негова одбрана одлучи да застани Пеп Гвардиола, кој истакна дека во иднина очекува многу повеќе од германскиот ...

Баерн ги промовираше новите дресови, цената е навистина "ситница"

СуперСпорт

Нов пораз на Баерн Минхен

Екипа

Баерн се засилува од Ајакс?

СуперСпорт

Гвардиола во неверување: Ова до денес никогаш не му се случило

СуперСпорт

Вечер Прес SportMedia Идивиди Вест СуперСпорт Спортклуб Спортклуб Екипа

193 поврзани вести »