TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-05-18 до 2015-05-24

Целото интервју на Заев, за кое се распукаа ВМРО ДПМНЕ и СДСМ

Фактор - 24.05.2015

Гостувањето на Заев на косовска телевизија крена многу врева во јавноста. ВМРО ДПМНЕ смета дека Заев нанел штета на земјата, од СДСМ му порачуваат на Груевски дека е готово, и затоа само измислува, сценарија играјќи на картата на национализмот.

СДСМ: Лицемерниот патриот Груевски манипулира на картата на национализмот, се обидува да креира безбедносни кризи

МКД

СДСМ: Груевски се изгуби по масовниот натпартиски граѓански мултиетнички протест, поддржан од над 100.000 граѓани

А1 On

СДСМ: Груевски се загуби по протестот на 100.000 граѓани

+инфо

СДСМ: Груевски се изгуби по масовниот граѓански мултиетнички протест, затоа манипулира на картата на национализмот

Локално

Кирилица Репортер Либертас Кирилица Sky 24 Вести Капитал МК News

174 поврзани вести »

Ден на сесловенските просветители Кирил и Методиј

24 Вести - 24.05.2015

Зар не паѓа дожд од Бога на сите подеднакво? Или Сонцето не свети за сите, исто така? Зар не го дишеме воздухот сите еднакво? Како тогаш не се срамите да признаете само три јазика, а за сите други народи и племиња сакате да бидат слепи и глуви? Дали ...

Грандиозна прослава во Москва во чест на Св. Кирил и Методиј

Телма

Честитка од Вељаноски по повод Денот на сесловенските просветители

Утрински

Ден на сесловенските просветители Кирил и Методиј

Утрински

Честитки од СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ по повод 24. мај

Утрински

Телеграф Телеграф Тера МК News Алфа А1 On Популарно А1 On

131 поврзани вести »

Загреб: Поддршка за антивладините протести во Македонија

24 Вести - 24.05.2015

Во центарот на Загреб и пред Македонската амбасада во Хрватска вчера доцна попладне протестираа граѓани за поддршка на антивладините протести во Македонија. „Хрватската иницијатива за поддршка на протестите во Македонија“ врачи протестно писмо во ...

[Галерија] #Протестирам и во Загреб

Радио МОФ

Протест пред македонската амбасада во Загреб: Бараме итна оставка на Груевски

МКД

Во антивладиниот камп

Окно

Во Загреб протест во поддршка на антивладините протести (ГАЛЕРИЈА)

+инфо

Либертас Кирилица Репортер Телеграф Окно Сител Fox.mk Press24

117 поврзани вести »

Времето денеска топло со краткотрајни дождови

Алсат-М - 24.05.2015

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и релативно топло, но во попладневните часови ќе има услови за локална нестабилна облачност која ќе биде проследена со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Времето денеска топло со краткотрајни дождови

Р.С.Европа

ВРЕМЕТО ДЕНЕСКА: Сончево со температура до 30 степени

Телеграф

ВРЕМЕТО УТРЕ: Претпладне совршено за прошетка во природа

Телеграф

Утре пороен дожд

А1 On

Скопје инфо Локално Сител Локално Вечер Вистина.мк Курир Денешен

111 поврзани вести »

ССНМ: Нападот врз Ивановски не е случаен

24 Вести - 23.05.2015

Осуда за нападот врз Ивановски дојде од Самостојниот Синдикат на новинари и медиумски работници од каде велат дека до физички напад врз Саше Ивановски дошло поради крајно наелектризираната атмосфера во која фукнционира општеството.

Со шипки нападнат Саше Политико

24 Вести

ССНМ бара МВР да ги најде напаѓачите на Саше Ивановски

Нова ТВ

Мијатовиќ го осуди нападот врз Саше Ивановски

Нова ТВ

Реакции за инцидентот со Сашо Политико

Телма

24 Вести Вест Р.С.Европа Утрински Р.С.Европа Алсат-М МКД Телеграф

103 поврзани вести »