TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-06-08 - 2015-06-14

Беговиќ или Лорис ? Ван Гал нема дилема

СуперСпорт - 14.06.2015

Луис Ван Гал веќе трнал во потрага по нови решенија за голманската позиција со оглед дека се поизвесно е заминување на Давид Де Геа во редовите на мадритски Реал. На тимот од “Олд Трафорд” потребен му е искусен голман, а британските медиуми објавија ...

Руни со трансфер барање до Ван Гал

Дерби

Легендата на Јунајтед: Ван Гал го има „Ферги факторот“

Спортклуб

Ван Гал ќе си донесе „лале“ како замена за Де Хеа?

Екипа

Манчестер Јунајтед е решен да прави мега трансфер!

СуперСпорт

Спортклуб Спортклуб +инфо Спортклуб МКД А1 On СуперСпорт СуперСпорт

68 поврзани вести »

Димовски: Подготвени сме за избори во кој било термин до април

Канал5 - 14.06.2015

Подготвени сме за избори во кој било термин до април како што беше договорено и потпишано на 2 јуни. ВМРО-ДПМНЕ како партија секогаш се базира и ги темели своите активности на поддршката од граѓаните, изјави координаторот на ВМРО-ДПМНЕ Илија ...

Димовски: Подготвени сме за избори во кој било термин до април

Утрински

Груевски: Ние сме отворени за разговор за решавање на кризата

24 Вести

ВМРО- ДПМНЕ и СДСМ ќе ги договараат следните чекори

Макфакс

ВМРО-ДПМНЕ во Охрид ќе дискутира за актуелната состојба

Телеграф

А1 On OhridNews Нова ТВ Кајгана Нова ТВ Сител Алфа Р.С.Европа

45 поврзани вести »

Почнува Летната школа на 48. Меѓународен семинар за македонски јазик

Канал5 - 14.06.2015

Во Охрид денеска свечено ќе биде отворена Летната школа на 48. Меѓународен семинар за македонски јазик, литература и култура. На отворањето во Конгресниот центар на Универзитетот „Св.Кирил и Методиј“ ќе се обрати претседателот на Република ...

Иванов на отворањето на Меѓународниот семинар за македонски јазик во Охрид

Канал5

Иванов: Мајчиниот јазик да се чува како ризница на културата

Канал5

Иванов: Мајчиниот јазик да се чува како ризница на културата

Алсат-М

Меѓународен семинар за македонски јазик

24 Вести

Press24 А1 On Алфа Курир Репортер Press24 Сител Алфа

44 поврзани вести »

Милчин и Сорос истураат милиони за поддршка на СДСМ

Press24 - 14.06.2015

Фондацијата СОРОС на чие чело стои Владимир Милчин е позната по финансирање на активностите кои ги спроведува опозицијата. Добро познато и јасно е дека зад разните протести на кои протестираа навидум независни, а всушност партиски активисти на СДСМ, ...

СДСМ добива милиони од Милчин и Сорос

Нетпрес

Милчин и Сорос истураат милиони за поддршка на СДСМ

Курир

Гоја, Хармс и Милчин, Фернандо 7, Сталин и Груевски

+инфо

Фондацијата СОРОС и Владимир Милчин истураат милиони за поддршка на СДСМ

Пулс24

Денешен Н.Македонија А1 On МКД Телма Вест А1 On Нетпрес

42 поврзани вести »

Незаборавна авантура: Најдобрите велосипедски тури на светот

Вистина.мк - 14.06.2015

Велат дека кога човек еднаш ќе научи да вози велосипед, никогаш нема да заборави како се вози велосипед. Но, што е со велодипедските тури? Постои ли навистина совршена велосипедска тура која не се заборава или тоа е само обичен мит? Со мало ...

Прва трка во планински велосипедизам

Канал5

Прва трка во планински велосипедизам

Алсат-М

Велосипедска трка во Маврово за поени за олимписките игри во Бразил

Канал5

Прва трка во планински велосипедизам денеска во Македонија

Курир

А1 On Нетпрес Press24 Макфакс +инфо Курир +инфо Кирилица

59 поврзани вести »