TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-06-08 - 2015-06-14

Без струја дел од Љубош и Кондово

Курир - 14.06.2015

Без електрична енергија утре ќе останат дел од корисниците во Студеничани и Сарај. Во периодот од 08.30 до 15.00 часот, без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од село Љубош, во периодот од 09.00 до 15.30 часот, дел од корисниците од ...

Без струја утре дел од Љубош и Кондово

Репортер

Еве каде денеска ќе нема струја!

Lider

Нова, повисока цена на струјата?

МК News

Без струја в понеделник и вторник Љубош, Кондово и Долно Свиларе

+инфо

Р.С.Европа Нетпрес Точка Телеграф Нетпрес Курир Press24 Курир

58 поврзани вести »

Михајловиќ за две недели на клупата на Милан

Дневник - 14.06.2015

Српскиот фудбалски стратег Синиша Михајловиќ потврди дека ќе биде нов тренер на Милан, како што се шпекулираше веќе одредено време. Италијанските медиуми известуваа дека Михајловиќ ќе биде нов тренер на Милан, но немаше официјална потврда за тоа.

“Росонерите” носат командант во одбраната ?

СуперСпорт

Михајловиќ потврди: За 15 дена ќе бидам нов тренер на Милан!

SportMedia

Михајловиќ: За 15 дена ќе бидам тренер на Милан

МКД

Милан не запира: Понуди богатство за Хумелс!

Спортски

Дерби Курир Спортски Курир Кирилица Вечер Прес СуперСпорт Дерби

57 поврзани вести »

Нови судири во Украина - најмалку шест загинати и 14 ранети

24 Вести - 14.06.2015

Најмалку шест украински војници загинаа и 14 се ранети во зиминатите 24 часа во судири со проруски бунтовници на исток во Украина, соопштија официјални претставници. - Ситуацијата и понатаму е нестабилна во близина на аеродромот во близина на Доњецк.

Нови судири во Украина - шест загинати и 14 ранети украински војници

Алфа

Нови судири во Украина - шест загинати и 14 ранети

+инфо

Нови судири во источна Украина

Курир

Шест загинати и 14 ранети нови судири во Украина

Репортер

Нетпрес Кирилица Телеграф А1 On Press24 Р.С.Европа Репортер Либертас

53 поврзани вести »

Полицијаци пуштале на радио говор на Гебелс пред самитот на Г7

А1 On - 13.06.2015

Против двајца полицајци кои минатата седмица учествувале во обезбедувањето на самитот на Г7 во Баварија ќе биде покрената дисциплинска постапка, бидејќи на радио емитувале извадок од воениот говор на Јозеф Гебелс, нацистички министер за пропаганда, ...

Полицијаци пуштале на радио говор на Гебелс пред самитот на Г7

Макфакс

Обезбедувачи на самитот Г7 пуштиле говор на Гебелс, ги чека казна

МКД

Полицијаци пуштале на радио говор на Гебелс пред самитот на Г7

Тера

Обама: Путин ја уништува руската економија за „слава“

Алсат-М

Deutsche Welle Дневник Утрински Дневник Алфа Нетпрес МКД Сител

53 поврзани вести »