TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-07-13 до 2015-07-19

ЛЕ: Работнички нонстоп напаѓаше, но Јелгава од еден удар си обезбеди победа

Хитпортал - 17.07.2015

Фудбалскиот клуб на Работнички во Летонија го одигра првиот натпревар во второто квалификациско коло за Лига Европа против составот на Јелгава. Избраниците на тренерот Игор Ангеловски загубија минимално со резултат 1:0, иако во текот на целата ...

Аут кобен за вицешампионот

Утрински

Илиевски: Головите повторно останаа за Скопје

Екипа

Работнички загуби од Јелгава

+инфо

„Романтичарите“ ги знаат своите следни опоненти, но прво да ја „прежвакаат“ Јелгава во Скопје

Спортклуб

Шеталиште Fox.mk Република Дневник Телма Утрински 24Фудбал Хитпортал

79 поврзани вести »

Викторија Нуланд денеска е во посета на Македонија

Телма - 13.07.2015

Помошник американскиот државен секретар задолжен за европски и евроазиски прашања Викторија Нуланд денеска е во посета на Македонија. Таа најпрво ќе се сретне со министерот за надворешни работи Никола Попоски, а потоа ќе има средби со претставниците ...

Викторија Нуланд денеска во Македонија

24 Вести

Средба Попоски - Нуланд

24 Вести

Викторија Нуланд во Скопје

Р.С.Европа

Викторија Нуланд во посета на Македонија

Алсат-М

Утрински МКД Телеграф Телеграф А1 On Идивиди +инфо Алфа

50 поврзани вести »

СДСМ не успеа да избега од избори

Нетпрес - 15.07.2015

И покрај сите напори СДСМ не успеа да избега од избори. Вчерашната маратонска средба на која присуствуваа лидерите на четирите најголеми политички партии во земјава, еврокомесарот Јоханес Хан и европратениците Вајгл, Кукан и Ховит сепак резултираше ...

Хан, Вајгл, Ховит и Кукан во Скопје по решение за политичката криза

24 Вести

Политичка криза: Хан, Вајгл, Ховит и Кукан во Скопје на средби со лидерите

Нова ТВ

Хан со тројцата европратеници во Скопје по решение за политичката криза

Утрински

Хан, Вајгл, Ховит и Кукан во Скопје по решение за кризата

Алсат-М

МКД Телеграф Алфа А1 On +инфо Н.Македонија Точка Сител

48 поврзани вести »

Полицаец загина во пожарите во Атина

Локално - 19.07.2015

Полицаец загина во пожарот, додека пожарникарите се бореа со пожарите, зафатија делови од Грција, пренесе БТА Телото на 47-годишниот полицаец е најдено о во Атина, каде огнот се ширеше во петокот.За пожарот во Атина беа уапсени двајца мажи, од кои ...

Пожарите во Грција ставени под контрола

Вечер

Пожарите во Грција делумно под контрола, ризикот и натаму висок

Fox.mk

Загина полицаец во пожарот во Атина

Кирилица

Франција ќе испрати три канадери во Грција

24 Вести

24 Вести Телма Телма Нова ТВ Алсат-М Утрински Р.С.Европа Телеграф

69 поврзани вести »

Манчестер Сити може да заборави на Де Брујн

Дерби - 18.07.2015

Манчестер Сити во овој преоден рок ангажираше двајца квалитетни играчи, Рахим Стерлинг и Фабијан Делф, но по се изгледа нема да му се исполни желбата на тренерот Мануел Пелегрини кој го посакуваше Кевин Де Брујн.

Стерлинг жали за начинот на кој си замина од Ливерпул

Дерби

Ливерпул влегува во трка за Педро

ЗаЗабава

Ливерпул влегува во трка за Педро

Екипа

Сити спреми астрономска понуда за Де Брујн

Спортски

СуперСпорт Спортклуб Дерби Спортски Алфа SportMedia Оn.net SportMedia

66 поврзани вести »

Мигрантите ги запоседнаа границите

Утрински - 17.07.2015

Поради најавите за зголемен наплив на мигранти и Армијата ќе биде ангажирана да и помогне на полицијата во справувањето со напливот од мигранти По триесет мигранти на неколку часа во текот на денот - со оваа динамика полицијата и денеска ...

Иванов: АРМ ќе ѝ помага на полицијата во справување со мигрантите

Точка

Армијата ќе ѝ помага на полицијата околу транзитот на мигрантите

Sky

Претседателот Иванов во посета на мигрантите

Телма

Армијата ќе помага во транзитот на мигрантите

Телма

Утрински Р.С.Европа МКД Телеграф Телеграф Здравство24 Точка Сител

44 поврзани вести »

Дино Мерлин вечерва го затвора „Пивофест“

Утрински - 19.07.2015

Синоќа околу 100.000 гости моежеа да ги проследат настапите на Неда Украден, Оливер Драгоевиќ и Наум Петрески Манифестацијата „Пивофест“ во Прилеп денеска влегува во завршницата и ова е последниот четврти фестивалски ден.

ПРИЛЕП: Вечерва завршува „Пивофест“, Дино Мерлин специјален гостин

Телеграф

Дино Мерлин ќе го затвори „Пивофест“ во Прилеп

Здравство24

Завршува 13. издание на Пивофест во Прилеп

Орбис

Вечерва завршува „Пивофест“ во Прилеп

Популарно

А1 On Популарно Музика24 Н.Македонија Сител Сител Шеталиште Fox.mk

65 поврзани вести »