TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-07-13 - 2015-07-19

Нов извозен рекорд од Зоните – 700 милиони евра за 6 месеци

Курир - 16.07.2015

Со полна пареа работат странските компании од слободните економски зони. Се зголемува производството, нарачките и извозот на странските пазари. Според последните податоци од Дирекцијата на Технолошко индустриските развојни зони, извозот за првите ...

Странските компании работат со полна пареа - нов извозен рекорд од Зоните

Press24

Нов рекорден извоз од ТИРЗ

Нетпрес

700 милиони евра за 7 месеци: НОВ ИЗВОЗЕН РЕКОРД!

Пулс24

Странските инвеститори со нов извозен рекорд – 700 милиони евра за шест месеци

Точка

Вечер Прес Lider Канал5 Утрински Канал5 Бизнис Инфо Телеграф Репортер

49 поврзани вести »

Американските „Ки Сејфти“ и „Леар“ ќе привлечат и други странски инвеститори

Канал5 - 17.07.2015

Два дена две нови инвестиции. Продолжува активноста на странските бизнисмени во слободните економски зони. Во Кичево „Ки Сејфти Систем“ веќе го гради својот погон каде ќе работат 1000 лица а вчера Владата потпиша договор и Американскиот Леар каде ќе ...

Груевски во два дена со активности за две фабрики со 4.000 вработувања

Press24

Две странски компании и вработување за 4.000 лица

Нетпрес

Нови инвестиции- нови работни места во Кичево и Полог

МРТ

Груевски во два дена со активности за две фабрики со 4.000 вработувања

Курир

Сител Република Вечер Прес Пулс24 Lider Канал5 Утрински Канал5

47 поврзани вести »

Мечка на олимписки :)

365 - 18.07.2015

Неподносливите горештини дефинитивно најтешко им паѓаат на крзнените животни, меѓутоа оваа мала мечка пронајде совршен начин да се разлади. Мечокот за неколку секунди ја совлада жештината уживајќи во базен.

Повредена мечка се симна во автокампот „Треска“ во Струга

Канал5

Мечка пред автокампот „Треска“ во Струга

А1 On

ФОТО: Мечката кај Радожда била повредена

Нетпрес

Повредена мечка се симна во автокамп кај Струга

Макфакс

МКД Телеграф Курир +инфо OhridNews Сител еМагазин Точка

31 поврзани вести »

Победи Македонија

Глас на Америка - 16.07.2015

Оптимизам, но и акцентирање дека допрва претстои работа во реакциите на договорот за решавање на политичката криза во Македонија „Доаѓа време на отрезнување и освестување, кога сите институции треба да го покажат својот капацитет и подготвеност да ...

Бејли: Договорот ќе ја придвижи Македонија кон НАТО и ЕУ

Утрински

Бејли: Договорот ќе ја придвижи земајата кон НАТО и ЕУ

Телма

Бејли: Исполнувањето на договорот силно ќе ја придвижи Македонија кон НАТО и ЕУ

Алсат-М

Бејли: Исполнувањето на договорот силно ќе ја придвижи Македонија кон НАТО и ЕУ

Канал5

Вест Канал5 24 Вести +инфо А1 On Телеграф Сител Нетпрес

30 поврзани вести »

Квалификации за ЛШ: Ибраими со Марибор победи, Велкоски со Сараево пред елиминација

Утрински - 15.07.2015

Македонскиот шампион Вардар одигра нерешено на Кипар со АПОЕЛ, Агим Ибраими со Марибор славеа минимална победа од 1:0 на домашен терен против казахстанскиот првак Астана, но конечниот резултат е далеку од она што го очекуваа навивачите.

Ибраими со Марибор се радуваше, Велкоски со Сараево тагуваше

Дневник

ЛШ: Минимални победи за Марибор и Партизан

Сител

Радост за Ибраими, тага за Велокоски

Вечер Прес

Повредени полицајци и навивачи во Сараево

Телма

Дневник Утрински 24 Вести Алсат-М Канал5 SportMedia Екипа Курир

45 поврзани вести »

На Плутоновиот сателит откриена таинствена црна област

еМагазин - 19.07.2015

Американската вселенска агенција НАСА објави фотографија на најголемиот сателит на Плутон, Харон, кој на својот северен пол има огромна темна област. Таинствената зона тимот на научници, кои се љубители на трилогијата на Толкин, „Господар на ...

Сондата “Нови хоризонти” ја направи најблиската фотосесија на Плутон

Локално

На Плутоновиот сателит откриена таинствена црна област

Н.Македонија

Нова ера во вселенските истражувања

МРТ

„Мордор" и „Ктулу" се на Плутон и неговата месечина Харон

+инфо

Алсат-М Макфакс ЗаЗабава Кајгана Глас на Америка Факултети Р.С.Европа Кајгана

43 поврзани вести »