TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-07-13 - 2015-07-19

Велешани може да се капат во Младост и Бабуна, Вардар загаден

Дневник - 19.07.2015

Реката Вардар кај Велес е многу загадена и не може да се користи за капење и рекреација, езерото Младост и реката Бабуна се безбедни за капење, а реката Тополка е безбедна само во горниот тек, стои во најновиот јунски извештај од ЈЗУ Центар за јавно ...

Групна крштевка во водите на реката Бабуна кај Велес

А1 On

Групна крштевка- 28 лица крстени во реката Бабуна кај Велес

Курир

Групна крштевка во реката Бабуна кај Велес

Нетпрес

Групна крштевка во водите на реката Бабуна кај Велес

+инфо

Репортер Телеграф Press24 Телеграф Макфакс Сител Пулс24 Локално

27 поврзани вести »

Ван Перси: Ван Гал не ми даде искрена шанса

Канал5 - 19.07.2015

Холандскиот фудбалер Робин Ван Перси се пожали дека од менаџерот на Манчестер Јунајтед, Луј Ван Гал не добил „искрена шанса“ да се бори за враќање во првиот тим. Тоа беше причината што Ван Перси го напушти „Олд Трафорд“ и се пресели во Фенербахче.

Ван Перси: Ван Гал не ми даде искрена шанса

+инфо

Ван Перси: Ван Гал не ми даде искрена шанса

Репортер

Ван Перси лут на Ван Гал: Никогаш не ми даде вистинска шанса

SportMedia

Ван Перси: Сега знам каков е Ван Гал како клупски менаџер

Дерби

Спортклуб А1 On Екипа СуперСпорт Локално Н.Македонија Lider Дерби

40 поврзани вести »

Арсенал го освои „Азија трофеј“

+инфо - 19.07.2015

Фудбалерите на Арсенал го освоија трофејот на турнирот во Сингапур, откако попладнево забележаа победа над Евертон со 3:1. Стрелци на головите за Арсенал беа Тео Волкот, Санти Казорла и Месут Озул.

Феномен: Озил жонглираше хартиена лента (Видео)

Дерби

Вештиот Месут Озил

Оn.net

Венгер дава 30 милиони фунти за ѕвезда на Борусија Дормтунд

SportMedia

Чех застана на голот, Арсенал освои трофеј (ВИДЕО)

МКД

А1 On Спортклуб Екипа Дерби СуперСпорт SportMedia Сител Lider

40 поврзани вести »

Пријателите го изненадија Џамбазов за роденден (фото)

ЗаЗабава - 16.07.2015

Популарниот Игор Џамбазов вчера го прослави 52-от роденден во друштво на Тамара Тодевска, нејзиниот сопруг Александар Мачка и уште неколку блиски пријатели. По двете операции што ги имаше кон крајот на јуни, шоуменот закрепна, а пријателите го ...

Роденденска торта за Игор Џамбазов

Сител

Мала забава големо внимание: Игор Џамбазов славеше роденден (фото)

Хитпортал

ФОТО: Роденденската торта на Игор Џамбазов

Курир

ФОТО Игор Џамбазов наполни 52 години

+инфо

Вечер Прес Република Пулс24 365 Вистина.мк Вест Убавина и Здравје Press24

38 поврзани вести »