TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-01-12 до 2015-01-18

СОНК не отстапува од најавениот штрајк

24 Вести - 18.01.2015

Тужби против градоначалници, директори, но и против сите оние кои спротивно на законот ќе се обидат да го спречат штрајкот на СОНК најави првиот човек на синдикатот Јаким Неделков. Вели притисоците не стивнуваат и порача работодавците да не задираат ...

Наставниците и професорите од Струмица ќе ја бојкотираат наставата

Нова ТВ

Училиштата во Скопје нема да штрајкуваат во вторник

Утрински

Образование, во повеќе општини нема да се штрајкува

Алсат-М

Во вторник редовна настава во сите училишта во Скопје

Cooltura

Фокус Фокус Телеграф Локално Локално Алфа Алфа Алфа

200 поврзани вести »

Колинда Грабар Китаровиќ бара Шешељ да се врати во затвор

Нова ТВ - 18.01.2015

Новата хрватска претседателка Колинда Грабар Китаровиќ му испрати писмо на генералниот секретар на Обединетите Нации Бан Ки-Мун и од него побара чекори со кои Војислав Шешељ ќе биде вратен во затворот во Хаг и чекори со кои брзо треба да се донесе ...

Грабар Китаровиќ побара од ОН итна пресуда за Шешељ

Р.С.Европа

Грабар Китаровиќ бара од ОН да го врати Шешељ во затвор

МКД

Грабар Китаровиќ побара од ОН итна пресуда за Шешељ

Телеграф

Грабар Китаровиќ побара од ОН итна пресуда за Шешељ

Алфа

Алфа Локално За Се Орбис Бриф Убавина и Здравје +инфо Н.Македонија

248 поврзани вести »

Неделков: Штрајк на СОНК ќе има и покрај притисоците

Нова ТВ - 18.01.2015

СОНК не отстапува од најавениот штрајк во вторник. Учебната година ќе започне без наставници и ученици, вели првиот човек на синдикатот Јаким Неделков за телевизија 24 Вести. Вели барањата на синдикатот се основани и нема да отстапат доколку не ...

Повисока плата може, казни и штрајк - не, став на прилепските наставници

Нова ТВ

СОНК ќе тужи градоначалници

Телма

Неделков: СОНК ќе го одржи најавениот штрајк

Утрински

СОНК ќе го одржи најавениот штрајк

Р.С.Европа

Радио МОФ Идивиди Телеграф Телеграф Локално Локално Бриф +инфо

155 поврзани вести »

СП ракомет: Пет репрезентации со по две победи

Алсат-М - 18.01.2015

Пет репрезентации имаат по две победи на стартот од првенството во ракомет во Катар, по некомплетното второ коло. Меѓу нив се наоѓа и Македонија. Од групата А тоа се селекциите на Словенија, Шпанија, Катар; од Б групата Македонија и Хрватска.

Пет репрезентации од групите А и Б со максимален учинок

РК Вардар

СП ракомет: Пет репрезентации со по две победи

Локално

СП КАТАР: По две победи, заслужен одмор

Телеграф

СП ракомет: Пет репрезентации со по две победи

+инфо

Канал5 SportMedia SportMedia Република Денешен Lider Дерби Екипа

219 поврзани вести »

Атланта продолжува во победнички ритам

Телма - 18.01.2015

Атланта продолжува со победничката серија во НБА лигата,синоќа нови порази за Бруклин и Индијана. Кошаркарите на Атланта синоќа славеа на гостувањето против Чикаго со 107-99,што е 12.победа во низ за ’’ Хокси’’.Македонскиот интернационалец Перо ...

Хоукс без Антиќ го освоија Чикаго

Дерби

Атланта реди победи: И Чикаго потклекна пред „јастребите“

Екипа

12. победа во низа за Атланта

Оn.net

И Чикаго на колена пред Атланта (ВИДЕО)

МКД

ЗаЗабава Локално Телеграф Локално Алфа А1 On Спорт365 Tip.com.mk

173 поврзани вести »