TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-01-12 до 2015-01-18

Охрид подготвен за Водици

Телеграф - 18.01.2015

Оваа година за разлика од претходните крстот ќе се фрла во осветените езерски води од најистурениот дел на Градското пристаниште, а за безбедноста на верниците што ќе влезат во вода ќе бидат ангажирани 10 спасувачки екипи на Црвениот крст Охрид е ...

Денеска е строг пост – се слави Водокрст

Фактор

Охрид подготвен за Водици

Алфа

Вечерва е Богојавленската ноќ: Точно на полноќ погледнете кон небото и посакајте си желба

Популарно

Денеска е строг пост - Македонците го празнуваат Водокрст

Орбис

think.mk За Се А1 On think.mk МК News Орбис Убавина и Здравје Канал5

79 поврзани вести »

Православните верници утре го слават Богојавление - Водици

Алсат-М - 18.01.2015

Околу 120 граѓани годинава ќе се обидат да го фатат светиот крст што утре точно напладне во водите на реката Вардар во Скопје ќе го фрли архиепископот Охридски и македонски г.г. Стефан по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици.

Брегалничката епархија забрани жени да скокаат по светиот крст

МКД

ВОДИЦИ: Околу 120 граѓани утре во Вардар ќе се обидат да го фатат крстот

Телеграф

120 лица во трка да го фатат крстот во Скопје

Орбис

120 верници ќе се обидат да го фатат крстот во Скопје

think.mk

Популарно Н.Македонија А1 On Здравство24 think.mk Орбис Канал5 Канал5

74 поврзани вести »

Збогувајте се со сонцето, ни следи дождлив период!

МК News - 18.01.2015

Од МЕТЕОПРО информираат дека не очекува претежно облачно време и повремен слаб дожд ќе има локално во западната половина од земјата. Условите за врнежи во источната половина од земјата ќе бидат далеку помали.

Денеска сончево со мала облачност

24 Вести

Времето денеска сончево

Р.С.Европа

ВРЕМЕ: Студено утро, преку ден чист и сончев саботен ден

Фактор

Битола и Тетово најстудени- снег најмногу во Маврово

Локално

Фактор Тера Точка Популарно +инфо Здравство24 Либертас Нетпрес

74 поврзани вести »

Патиштата влажни, со помали остатоци од снег

24 Вести - 18.01.2015

Сообраќајот на сите патишта во Македонија се одвива во зимски услови, по наместа влажни коловози. На осојничавите места има помали остатоци од снег. АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење на отежнатите услови ...

Внимавајте на влажните коловози, магла на неколку делови по патиштата

Телеграф

Патиштата влажни, со помали остатоци од снег

Канал5

Сообраќајот по влажни коловози

Здравство24

Дожд низ цела држава, внимавајте на влажни коловози

+инфо

Fox.mk Вечер 24 Вести Телеграф Локално Канал5 Здравство24 А1 On

71 поврзани вести »

Сириза се надева на апсолутно мнозинство

Локално - 18.01.2015

По заканата за излегување на Грција од еврозоната, сега дојде на ред на привидението на несолвентноста. Недела пред предвремените парламентарни избори грчкото коалициска влада (конзервативци и социјалисти) се обидува да израмни со Сириза – ...

Македонија не треба да очекува промени од новата грчка влада

Канал5

Сириза ја зголеми предноста пред владејачката Нова Демократија

Нова ТВ

Брисел и „грчкиот демон“

Дневник

ЕУ: Грчка Сириза ќе мора да ја враќа финансиската помош доколку победи на изборите

МКД

Локално Канал5 Шеталиште Точка Нетпрес Макфакс 24 Вести Утрински

96 поврзани вести »

За три дена во Охрид, Дебар, Струга и Кичево инспекцијата заработи 35.000 евра

МКД - 18.01.2015

На подрачјето на СВР Охрид во изминативе три дена (во Охрид, Струга Кичево и Дебар) извршени биле контроли во 36 угостителски објекти, при што инспекторите на УЈП и на Државниот пазарен инспекторат во 11 од нив биле констатирани неправилности.

Инспекциска контрола во седум угостителски објекти во Кичево

Локално

Инспекциска контрола во седум угостителски објекти во Кичево

Телеграф

Клуч на врата на 6 објекти во западна Македонија

Алфа

УЈП во контрола во Кичево

Орбис

А1 On Здравство24 Канал5 Нетпрес Sky Press24 Сител Press24

62 поврзани вести »

Нов протест на студентскиот пленум

24 Вести - 14.01.2015

Под мотото „Пратениците го трчаат почесниот круг – реформски маратон“, студентскиот пленум по четврти пат ќе протестира против измените на законот за високо образование. „Да одиме и соодветно да ги пречекаме маратонците пред финишот, односно ...

(ОБНОВЕНО) Протест пред Собрание: „Ропска Македонијo“ одекнува од звучник

Нова ТВ

Студентски пленум: собранието е место на злосторство

Телма

Почна студентскиот протест пред Собранието

Р.С.Европа

Студентски протест пред Собранието

Р.С.Европа

Р.С.Европа Кајгана Радио МОФ Фокус Локално Алфа Факултети Фактор

60 поврзани вести »

Честитка од премиерот Груевски по повод празникот Богојавление-Водици

Утрински - 18.01.2015

Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски, по повод големиот христијански празник Богојавление-Водици, упати честитка до поглаварот на Македонската православна црква-Охридска архиепископија, Архиепископот охридски и ...

Иванов честита Богојавление – Водици

Локално

Честитка од премиерот Груевски по повод празникот Богојавление-Водици

Алфа

ГРУЕВСКИ: Водици е врежан во нашето живеење

Телеграф

Честитка од Вељановски по повод Богојавление-Водици

Телеграф

Телеграф Орбис Орбис Канал5 Канал5 А1 On Канал5 +инфо

59 поврзани вести »