TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-01-12 до 2015-01-18

Притвор за мажот кој завчера го расече својот брат во стомакот

Sky - 17.01.2015

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.Е.(23) од Тетово поради основано сомение дека истиот е сторител на кривично дело “убиство во обид”. Имено пријавениот на 15.01.2015 година во семејниот дом му нанел убодни рани во градниот кош и ...

Тетовец се обидел да си го убие братот

Утрински

Се обидел да го убие постариот брат

МКД

Тетовец се обидел да си го убие братот

Телеграф

Тетовец се обидел да си го убие братот

Канал5

Н.Македонија А1 On За Се Точка +инфо Либертас Сител Press24

50 поврзани вести »

Палермо и одолеа и на „римската волчица“

Дерби - 18.01.2015

Актуелниот италијански вицешампион, екипата на Рома не успеа да го освои целиот плен на гостувањето на Сицилија кај Палермо. Незгодниот Палермо уште еднаш покажа дека стадионот „Рензо Барбера“ е вистинска тврдина која многу тешко се освојува, а тоа ...

Дестро: Сеуште сум играч на Рома

СуперСпорт

Пјаниќ: Ништо не е изгубено, но мораме да ја победиме Фиорентина

СуперСпорт

Голема размена на играчи на релација: Челзи-Реал, Интер-Рома…

Топки

Волчицата киксна и на Сицилија

Вечер

Курир Екипа Tip.com.mk Спорт365 SportMedia SportMedia Tip.com.mk Спорт365

49 поврзани вести »

Дали Атаман носеше панцир во Белград? (ВИДЕО)

Спорт365 - 18.01.2015

Доаѓањето на кошаркарите на Галатасарај и Ергин Атаман на гостувањето кај Црвена Звезда, деновиве е главна тема. Турските медиуми откирваат дека тренерот на Галатасарај под кошулата носел Панцир. Погледнете и проценете сами дали Атаман носи панцир...

Не издржа срце јуначко: Атаман со панцир во сала!

Дерби

Атаман со панцир го водел мечот во Белград?!

Екипа

„Делиите“ со свинско месо фрлаа по играчите на Галатасарај

Кајгана

Навивачите на Звезда фрлале свински подколеници кон кошаркарите на Галатасарај!

Хитпортал

Локално +инфо Канал5 Бриф Н.Македонија +инфо Спорт365 Канал5

49 поврзани вести »

Македонските мировници почнуваат со мисијата „Одлучна поддршка“ во Авганистан

Дневник - 17.01.2015

Во Домот на АРМ во Скопје вчера свечено беше одбележано завршувањето на 12-годишната мировна мисија ИСАФ и почетокот на мисијата „Одлучна поддршка“ на припадниците на АРМ во Авганистан и тоа преку обука, советување и асистенција на авганистанските ...

Македонските мировници ја завршија ИСАФ, продолжуваат со „Одлучна поддршка“

24 Вести

Свеченост за завршувањето на мисијата ИСАФ

Р.С.Европа

Македонија извозник на безбедност

Р.С.Европа

Завршува мисијата ИСАФ во Авганистан

Телеграф

Алфа Фактор Тера Канал 77 Точка А1 On Точка Канал5

32 поврзани вести »

Меркел: Премалку го познаваме исламот

Вечер - 17.01.2015

Не се случува исламизација на Германија, а загриженоста може да е последица од непознавањето на исламот, изјави германската канцеларка Ангела Меркел Ангела Меркел Германската канцеларка Ангела Меркел во интервју за Фракфуртер алгемајне цајтунг ...

Нова состојба, нова канцеларка

Deutsche Welle

Меркел ги осуди нападите во Париз

Н.Македонија

Меркел ги осуди нападите во Париз

А1 On

Меркел во маршот против исламофобијата

Вест

Утрински Deutsche Welle А1 On Макфакс Вечер Телеграф Алфа Локално

47 поврзани вести »

Понеделник неработен ден

А1 On - 18.01.2015

Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Макединја, Богојавление (Водици), е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед во Република Македонија.

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД: Утре неработен ден!

Sky

Ќе одмориме за големиот празник Водици - еве кои се неработни денови годинава

Press24

Следува продолжен викенд

Скопје инфо

Водици - неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

think.mk

МКД Локално МК News Кумановски м. За Се Канал5 Популарно Турлитава

31 поврзани вести »