TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-08-03 - 2015-08-09

Од малата Рина сe уште нема никаква трага

Вест - 09.08.2015

Шест дена жителите на Шипковица и спасувачите со кучиња трагачи, без резултат трагаат по малата Рина кој настрада во големото невреме кое го зафати тетовскиот регион. Тогаш надојдените води им го одзедоа животот на две деца и еден повозрасен човек, ...

И натаму се трага по девојчето од Шипковица

Алсат-М

Тетовчани се гушат во опасна прашина што остана по невремето

Кирилица

Тетово прекриено со прашина, опасна по здравјето на граѓаните

Репортер

Тетово прекриено со прашина штетна за здравјето

+инфо

Sky Вечер Прес Локално Бриф Либертас Фактор 24 Вести Алсат-М

450 поврзани вести »

Сончево со мала до умерена облачност со температури до 36 степени

Канал5 - 09.08.2015

Денес времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во југозападните и западните делови ќе има локална појава на нестабилност со краткотраен пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец.

Времето денес: Услови за локален дожд попладне

Репортер

Времето денеска: Сончево и топло, попладне врнежи

Кирилица

Попладне услови за краткотраен дожд проследен со грмежи

Курир

Денес до 36 степени и УВ индекс 8

МКД

+инфо Вечер Прес Република Локално Sky Пулс24 Sky Lider

201 поврзани вести »

Од денеска нормализирање на сообраќајот на патот Тетово-Јажинце

Канал5 - 07.08.2015

Сообраќајот на патот Тетово-Јажинце кој по катастрофалното невреме во тетовско беше блокиран, од денеска се очекува да биде нормализиран, откако вчера беше пробиена една коловозна лента. Во меѓувреме, за помош во санирање на последиците од невремето ...

СВР Охрид помага за поплавените во Тетовско

+инфо

СВР Охрид ќе се вклучи во акцијата за помош на настраданото население од поплавите во Тетово

OhridNews

Охридската полиција собира помош за поплавените во Тетовско

Sky

Подрачното одделение на ДЗС Кичево напомош во тетовско

Н.Македонија

Канал5 Канал5 Утрински Канал5 Канал5 Телеграф А1 On Курир

189 поврзани вести »

Се уште неизвесна судбината на Хрватот киднапиран во Египет

24 Вести - 09.08.2015

Судбината на 31-годишниот хрватски државјанин Томислав Салопек, кој на 22 јули беше киднапиран во Египет од припадници на египетскиот огранок на џихадистичката група Исламската држава, останува неизвесна и покрај напорите на Загреб и Каиро за ...

Неизвесна судбината на Хрватот киднапиран во Египет

Утрински

Агонијата продолжува – во Египет потера по Хрватот

Канал5

Се уште неизвесна судбината на Салопек

Телма

Драмата продолжува, во Египет акција за спасување на Хрватот

Кирилица

Репортер +инфо Нетпрес Телеграф МКД Press24 Кирилица Курир

160 поврзани вести »

ФОТО: Ова се приведените во антитерористичката акција на МВР

МК News - 08.08.2015

Девет лица се приведени во големата антитерористичка акција која вчера се одвиваше во повеќе градови низ Македонија. Акцијата беше насочена кон припадници на ИСИЛ во земјава како и лица кои учествувале во врбување на македонски државјани во ...

Ризикот за одмазда не може да се исклучи

Н.Македонија

Веста за „Ќелија“ го обиколи Балканот

Утрински

„Ќелија“: Задоцнета акција или никогаш не е доцна?

Deutsche Welle

(ГАЛЕРИЈА) Ова се приведените џихадисти во големата антитерористичка акција на МВР

Репортер

Press24 Курир Телеграф Локално Пулс24 Вечер Прес Денешен Н.Македонија

104 поврзани вести »