TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2015-09-07 до 2015-09-13

Поставени нови цени на горивата - ова се новите, кои ќе ве израдуваат

think.mk - 12.09.2015

Дизелот и екстра лесното гориво и понтаму се продаваат по стара цена, одлучи вчера Регулаторната комисија за енергетика на својата редовна седница. Според одлуката ова се новите цени на горивата: Еуросупер БС-95 изнесува 62 денара за литар, ...

Цената на бензинот кај нас: кратка ретроспектива

Авто Магазин

Какви ќе бидат новите цени на горивата?

Press24

Бензините од денеска поевтинуваат за два денара, цената на дизелот непроменета

Канал5

Бензинот поевтин, дизелот останува ист

Локално

Fox.mk Економија24 Lider 24 Вести Телма Нова ТВ Утрински Вест

56 поврзани вести »

Бескрајни колони очајници

Глас на Америка - 11.09.2015

Илјадници бегалци и денес чекаат да ја минат грчко-македонската граница „Сакам само моите деца да живеат во мир“, вели младата Сиријка Ајса, мајка на двогодишните близнаци Мустафа и Абумалик, додека трпеливо чекајќи во редот за влез во Транзитниот ...

Бегалците доаѓаат со стопени раце од престојот во вода

Вест

ТЕПАЧКА ЗА СЕНДВИЧ: Мигрантите во Унгарија ги хранат како во зоолошка (ВИДЕО)

Телеграф

Унгарците им фрлаат сендвичи на мигрантите како на животни (ВИДЕО)

+инфо

Унгарија обвинета за нехуман однос кон имигрантите

Идивиди

Сител Фактор За Се Нетпрес Вечер Република Денешен Репортер

37 поврзани вести »

Мали акционери: Макпетрол го потврди тоа што го кажавме

А1 On - 13.09.2015

„Во врска со соопштението испратено од Макпетрол АД Скопје како реакција на нашата прес-конференција, би сакале да го изјавиме следново: Со својот став, изнесен во соопштението, менаџментот на АД Макпетрол само го потврдува она што го кажавме со ...

Малите акционери: „Макпетрол“ потврди се што ни правел

+инфо

„Макпетрол“ потврди с` што кажавме

Дневник

Мали акционери: Макпетрол не ги демантираше нашите обвинувања

Денар

Мали акционери: Макпетрол само го потврдува она што го кажавме

Нетпрес

Репортер Либертас Макфакс Република еМагазин еМагазин еМагазин Денар

55 поврзани вести »

Едно лице повредено во сообраќајка на автопатот Велес-Скопје

24 Вести - 10.09.2015

Едно лице е повредено во сообраќајна несреќа, што утрово се случи на автопатот Велес-Скопје пред наплатната рампа Отовица. Портпаролот на СВР-Велес Анита Стојковска информира дека во сообраќајката учествувале четири возила.

Сообраќајка на автопатот Велес-Скопје, еден повреден

Телма

Во сообраќајката кај Велес повредени и двајца мигранти

Телма

Едно лице повредено на автопатот Велес - Скопје

Утрински

Повредени четворица, меѓу нив и мигрант

Вест

МКД МКД Телеграф Телеграф Телеграф МК News Орбис Орбис

54 поврзани вести »

Едно лице го загуби животот во сообраќајка кај Подмоље

24 Вести - 09.09.2015

Едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна незгода што денеска околу 10 часот се случи на стариот пат Охрид-Струга во близина на Подмоље, потврди СВР Охрид. - Сообраќајната незгода се случила во момент кога патничко моторно возило марка ...

Загина жена кај Подмоље

Телма

Загина жена во тешка сообраќајна несреќа кај Подмоље

Телма

Загина жена, седум повредени во сообраќајка кај Подмоље

Телма

Охрид-Струга, Еден загинат во тешка сообраќајна несреќа

Алсат-М

Утрински Вест МКД Телеграф Телеграф Популарно А1 On Кајгана

54 поврзани вести »

Ќе има ли пари за повисока минимална плата?

Телма - 13.09.2015

Предлогот за изедначување на минималната плата на текстилците и кожарците со останатите сектори во државата е прифалтив и за синдикатот и за работодавачите. Сепак, и едните, и другите се сомневаат дека државата ќе прифати да одвои средства за ...

СДСМ со предлог до Собранието за зголемување на минималната плата

Утрински

ВМРО-ДПМНЕ: Предлогот на СДСМ значи бркање од работа на 30.000 работници

Утрински

Кожарците и текстилците да земат по 11 илјади денари плата

Вест

ВМРО и СДСМ се судрија околу предлог за минимална плата

Алсат-М

Телеграф Телеграф А1 On А1 On +инфо Сител Н.Македонија Канал5

35 поврзани вести »