TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-10-19 - 2015-10-25

Можно е Романија, Бугарија и Србија да ги затворат границите за бегалци

Вечер Прес - 25.10.2015

Трите држави се подготвени веднаш да ги затворат границите за бегалци доколку тоа го сторат Австрија и Германија Бугарија Србија и Романија се подготвени веднаш да ги затворат границите за бегалците доколку тоа го сторат Австрија и Германија, ...

Словенија: Утринава влегле 13.000 бегалци

Телма

Во Словенија утрово влегле 13.000 бегалци

Репортер

Проблематично на словенско-австриската граница

Нетпрес

СЛОВЕНИЈА: Земјата утрово примила 13.000 бегалци

Телеграф

+инфо Република Денешен Фактор Точка Lider Deutsche Welle Дневник

293 поврзани вести »

АМБАСАДОРИТЕ ЈА ПРАТИЈА ПОСЛЕДНАТА ПОРАКА: Се чека на партиите!

Фактор - 25.10.2015

Пред малку амбасадорите ја испратија последната порака до власта и опозицијата барајќи и од едните и од другите имплементација на договореното. Тие ги повикаа партиите да ги стават интересите на земјата на прво место и да ја потврдат својата ...

Продолжуваат преговорите за договорот од Пржино

Алсат-М

ПАРТИИТЕ НА ПОТЕГ: Ќе најдат консензус, или Пржино ќе пропадне?

Фактор

Стравот од избори го блокира договорот

Република

ПРЖИНО ГИ ИЗГОРЕ ПРЕГОВОРИТЕ: Партиите без договор – што понатаму?

Фактор

Телма 24 Вести Deutsche Welle Телма Канал5 Телма Утрински Алсат-М

195 поврзани вести »

Албанските опозициски партии бараат спас за договорот од Пржино

24 Вести - 25.10.2015

Опозициски партии на Албанците сметаат дека санкциите врз високи државни функционери од Македонија е спасот за Договорот од Пржино. Тие велат дека со црните листи и блокирање на банкарските сметки, не треба да бидат поштедени ниту функционерите ...

Да се биде или не, прашање е сега

Фокус

Мали шанси за договорот од Пржино

Телма

Влез во безизлез

Дневник

Договорот од Пржино се уште на апарати

+инфо

МКД Тера Бриф Либертас Локално Локално Телма Алсат-М

148 поврзани вести »

Договорот од Пржино пред колапс, Македонија пред белоруските врати

24 Вести - 25.10.2015

Пробивањето на роковите, но и на денешниов ден кој белгискиот посредник Питер Ванхауте го постави како краен датум за враќање на преговорите го става договорот од Пржино пред колапс. Во наредниве денови и официјално ќе се знае дали договорот и ...

Договорот од Пржино пред колабс – шансите за договор се минимални

Репортер

Мртов ли е Договорoт од Пржино?

А1 On

Договорот од Пржино пред колапс

Тера

Договор нема, продолжуваат разговорите

Утрински

24 Вести Утрински Вест Вест Фокус Deutsche Welle Алсат-М Канал5

142 поврзани вести »

Утре сончево со умерена облачност и слаб до умерен северен ветер

Канал5 - 25.10.2015

Времето во Македонија утре ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Претпладне по одделни котлини и речни долини ќе има појава на магла и ниска облачност. Утринските температури ќе се движат од -2 до 7, а дневните од ...

Времето денеска ќе биде сончево со температура до 19 степени

Сител

Сончево со мала до умерена облачност и температура до 20 степени

Нетпрес

Временска прогноза за идната недела: Што не чека?

Press24

Следува сува и сончева седмица

Курир

Сител Сител Нетпрес Репортер Press24 МКД OhridNews Press24

136 поврзани вести »

Автопатот кај Градско утре затворен за сообраќај

Телма - 25.10.2015

Поради снимањето на францускиот филм A Fond, утре Автопатот А1 на делницата од Мотел Македонија до Градско ќе биде затворен за сообраќај од 05:00 часот до 18:00 часот. Како што информира АМСМ повикувајќи се на соопштение на Мануфактура Продукција, ...

Автопатот кај Градско утре затворен за сообраќај

Канал5

Состојба на патиштата за 27.10.2015

Репортер

Важна вест: Затворен за сообраќај автопатот кај Градско

Press24

Автопатот кај Градско утре затворен за сообраќај

Курир

Сител +инфо Нетпрес Пулс24 Денешен Република Локално Пулс24

132 поврзани вести »