TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-11-23 - 2015-11-29

Спасот за Адеми лежи во четвртата хрватска лига

Екипа - 28.11.2015

Аријан Адеми доби огромна казна од страна на УЕФА, но тоа не мора да значи и крај на неговата кариера. Доктор Игор Јукиќ, сопственик на агенцијата која работи индивидуално по потребите на спортисти како Олиќ, Вршаљко, Самир… не верува дека Адеми ...

Хитлер за суспензијата на адеми

Канал 77

Венгер: Не сакав да му ја уништам кариерата на Адеми!

SportMedia

Венгер: Адеми е добар играч, не му посакувам четиригодишна суспензија

Дерби

Ибраими: Тешко ми е за Адеми

Телеграф

Сител Оn.net Макфакс Телеграф Оff.net Кајгана Спортклуб Оff.net

40 поврзани вести »

И Абу Даби за Розберг, титулата за Хамилтон

Утрински - 29.11.2015

Нико Розберг ја заврши годинашната сезона во Формула 1 во голем стил, забележувајќи ја својата трета победа едноподруго со триумфот во Абу Даби. Неговиот тимски колега и трикратен светски шампион Луис Хамилтон ја комплетира рекордната 12.

Розберг со победа во Абу Даби ја затвори ф1 сезоната

Телма

Розберг победи во Абу Даби - двојна победа за Мерцедес!

ЗаЗабава

Розберг најбрз во Абу Даби

Екипа

Мерцедес режираше нова победа на Розберг за крај на сезоната

SportMedia

МКД Телеграф СуперСпорт Макфакс Сител +инфо А1 On Кајгана

38 поврзани вести »