TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-02-23 - 2015-03-01

Холандија полека го задушува канабис туризмот

Lider - 28.02.2015

Уште од 1976 година холандските властите ширум земјмата одлучија да го игнорираат фактот дека употребата на канабис во оваа земја е незаконски чин и дека никој нема судски да биде гонет заради поседување количество на оваа супстанца помала од пет ...

Запленети 4,5 килограми марихуана од ресенец и од двајца битолчани

Вест

Пронајдени 4,5 килограми марихуана кај ресенчанец и двајца битолчани

Канал5

Пронајдени 4,5 килограми марихуана кај ресенчанец и двајца битолчани

Сител

Запленети 4,5 килограми марихуана, притворени тројца дилери

МКД

А1 On Телеграф МКД Курир Нетпрес OhridNews Денешен Локално

108 поврзани вести »

Федерер го освои Дубаи по седми пат и стигна до 9.000 асови

Вест - 01.03.2015

Роже Федерер игра неверојатен тенис и на 34 години, а потврда за тоа дојде во финалето на турнирот во Дубаи, кога го совлада Новак Ѓоковиќ со 6:3, 7:5 за неполни час и половина. Швајцарецот на тој начин стигна до рекордната седма титула на овој ...

Федерер го надигра Ѓоковиќ во Дубаи

Утрински

Енди Мареј откри зошто избра жена да му биде тренер

SportMedia

Ѓоковиќ: Федерер едноставно беше фантастичен

Спортклуб

Федерер: Заљубен сум во Дубаи

СуперСпорт

Спортклуб еМагазин Спортски Курир СуперСпорт Екипа Телеграф Спортклуб

104 поврзани вести »

МЗТ Скопје домаќин на Унион Олимпија

Канал5 - 01.03.2015

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром вечерва играат против Унион Олимпија во меч од 23.коло на регионалната АБА лига. Македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром предводен од новиот тренер Алеш Пипан попладнево од 17 часот пред својата публика во СЦ ...

МЗТ Скопје убедливо поразен од Унион Олимпија

Утрински

Шест меча без триумф за МЗТ Скопје во сц „јане сандански“

Телма

МЗТ ја пречекува Олимпија

А1 On

Алеш Пипан се врати во МЗТ

СуперСпорт

Сител Телеграф Екипа SportMedia Спортклуб Екипа SportMedia Телеграф

99 поврзани вести »

НБА: Атланта без Антиќ во тимот го доби и Мајами

Канал5 - 01.03.2015

Кошаркарите на Атланта ја остварија и четвртата победа во низа, откако синоќа во драматичен натпревар го победија Мајами на гостински терен минимално со 93:91. Пол Милсап со 22 поени ги предводеше „Хоукси„ до 47-та победа сезонава .

Атланта го доби и Мајами, овој пат без Перо Антиќ

Утрински

Тесна победа на флорида За Атланта, спарс го разбија Феникс

Телма

НБА: Нови победи на Атланта и Сан Антонио

Кајгана

Атланта го доби и Мајами, овој пат без Перо Антиќ

Сител

+инфо SportMedia Телеграф Екипа Макфакс Оn.net А1 On Дерби

99 поврзани вести »

Адеми: Разговорите со СОНК интензивни и во добра насока

24 Вести - 27.02.2015

Министерството за образование и наука и Синдикатот за образование, наука и култура (СОНК) имаат интензивни разговори на кои почнале да се дискутираат сите барања на СОНК. Министерот Абдилаќим Адеми денеска изјави дека социјалниот дијалог тече по ...

Адеми: Разговорите со СОНК интензивни и во добра насока

Канал5

Адеми: Разговорите со СОНК интензивни и во добра насока

Утрински

Доделени наградите од првиот средношколски натпревар „Најдобар во струка“

Канал5

Математиката е предност и за учениците и за образованието

Телма

Алсат-М Курир Нетпрес Телеграф Сител Сител А1 On Press24

66 поврзани вести »

Шпанскиот премиер побара од Ципрас да биде сериозен

24 Вести - 01.03.2015

Шпанскиот премиер Мариано Рахој побара денеска од грчкиот премиер Алексис Ципрас да биде сериозен и да не ги жртвува Шпанија и Португалија со обвинувањата што ги упати кон двете земји. - Не сме одговорни за разочарувањето, што го предизвика грчката ...

Шпанскиот премиер побара од Ципрас да биде сериозен

А1 On

Шпанскиот премиер побара од Ципрас да биде сериозен

Сител

Шпанскиот премиер побара од Ципрас да биде сериозен

+инфо

Рахој побара Ципрас да биде сериозен

Нетпрес

Макфакс МКД Локално еМагазин Н.Македонија Lider Алфа Телеграф

95 поврзани вести »