TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-02-23 - 2015-03-01

Рецензија: Хан: Опозицијата да се врати во парламентот и да се формира парламентарна група

СПФМ - 25.02.2015

Селективност, селективност, селективност, селективност… Линк до оригиналниот напис: Хан: Опозицијата да се врати во парламентот и да се формира парламентарна група Датум и време на објавување: 18.02.2015, 18:30 Датум на рецензирање: 21.02.2015 ...

Уште малку, па кај мама дома најубаво

Либертас

Ниту парламент, ниту анкетна комисија, ниту интервенција на Брисел се по мера на СДСМ

Дневник

Молк во владеачката коалиција

Телма

Македонија, тоа сум јас, стоко!

Окно

Р.С.Европа Телма Канал5 Вест 24 Вести Алсат-М Телма Канал5

51 поврзани вести »

Оставки дадоа двајцата директори на Фондот за здравство

Дневник - 25.02.2015

Три недели по смртта на Тамара Димовска од Велес паднаа и првите оставки - директорката на Фондот за здравствено осигурување, Маја Парнаџиева-Змејкова, вчера поднесе оставка од функцијата, од човечки причини.

Експерти:Кој требаше да даде оставка за случајот Тамара?

Телма

В недела во Велес, нов протест за Тамара

Sky

И Џемали Мехази поднесе оставка

Телма

И вториот директор на Фондот за здравство си поднесе оставка

Фокус

24 Вести Утрински Телма 24 Вести Канал5 Вест Алсат-М А1 On

49 поврзани вести »

Стипендии за студирање во Романија

Канал5 - 25.02.2015

Од министерството за образование информира дека во тек е конкурс за доделување на 85 стипендии за редовни додипломски, постдипломски и докторски студии на државните универзитети во Романија, за новата академска година.

Конкурс за стипендии во Романија за 2015/2016

Радио МОФ

Објавен конкурс за доделување на 85 стипендии за студирање во Романија

Press24

Конкурс за 85 стипендии за студирање во Романија

Сител

МОН: Конкурс за 85 стипендии за студирање во Романија

МРТ

Телеграф Курир +инфо Нетпрес Точка Кумановски м. Вечер Прес Пулс24

46 поврзани вести »

Груевски: „Гентерм“ ќе отвори 2.000 работни места

24 Вести - 27.02.2015

Со инвестицијата на американската компанија „Гентерм“ во изградба на фабрика во индустриската зона во Прилеп ќе се отворат 2.000 нови вработувања и ќе има многу работа на локалните фирми, оцени денеска премиерот Никола Груевски.

Американска компанија влегува во Македонија – 2500 нови вработувања

Канал5

ГРУЕВСКИ: „Гентерм“ ќе отвори 2.000 работни места

Телеграф

Груевски: „Гентерм“ ќе отвори 2.000 работни места

Курир

Новата „бомба“ на премиерот Груевски донесе 2.000 вработувања

Press24

МРТ Сител Денешен Вечер Прес Република Пулс24 Lider Press24

69 поврзани вести »

Марина Туцаковиќ ја навреди Цеца

Курир - 01.03.2015

Како и секогаш, членовите на жирито на музичкиот натпревар „ѕвездите на Пинк“, не можеше, а да не се скара. Додека Мирослав Илиќ го коментираше настапот на последната натпреварувачка, Александра Димитријевиќ, Цеца не се согласуваше со неговите ...

Марина Туцаковиќ ја навреди Цеца

Press24

ФОТО: Цеца ужива со ќерката на ново патување

Press24

Марина Туцаковиќ ја навреди Цеца

Сител

Марина Туцаковиќ жестоко ја навреди својата блиска пријателка Цеца

+инфо

Бриф Пулс24 Вистина.мк Вистина.мк Вистина.мк Хитпортал Сител Press24

66 поврзани вести »