TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2015-02-23 - 2015-03-01

Делегацијата на Европските социјалисти загрижена за состојбата во Македонија

Утрински - 26.02.2015

Делегација на Партијата на европските социјалисти (ПЕС) предводена од претседателот Сергеј Станишев и европратеникот Ричард Ховит синоќа имаше средба со раководството на СДСМ. Делегацијата на ПЕС изразила загриженост поради моменталната политичка ...

Станишев и Ховит загрижени за политичката состојба

Телма

Станишев и Ховит се сретнаа со раководството на опозициската СДСМ

24 Вести

ПЕС се загрижени поради политичката состојба во Македонија

Макфакс

Потребен е инклузивен политички дијалог

МКД

Макфакс Нова ТВ Сител Sky Вечер Прес Утрински Р.С.Европа +инфо

29 поврзани вести »

МАНУ не сака да биде арбитер, очекува правна разврска на аферата со прислушувањето

А1 On - 28.02.2015

Македонската академија на науки и уметности (МАНУ) нема намера да биде арбитер на некаква политичка разврска по аферата со неовластено преслушување и очекува јавното обвинителство, судот и другите институции да доведат до правна разврска, ја ...

Тричковски: МАНУ - колаборација со злото

+инфо

МАНУ: Колаборација со злото

Либертас

МАНУ не сака да биде арбитер, очекува правна разврска на аферата со прислушувањето

Sky

МАНУ ќе заседава со советот на академиите на ЈИЕ

Канал5

24 Вести Утрински Телма Канал5 Утрински Press24 МРТ Телеграф

28 поврзани вести »

Тоти пред големото дерби: Долго го чекаме натпреварот со Јувентус

СуперСпорт - 01.03.2015

Јувентус е лидер во Серија А со девет бодови повеќе од Рома, а натпреварот во понеделник веројатно е последната шанса “Волчицата”да внесе каква таква неизвесност. Капитенот на Рома Франческо Тоти изјави дека неговиот тим може да го победи Јувентус и ...

Тоти: Долго го чекаме дербито со Јувентус

Екипа

Тоти верува дека се уште може да се “грабне“ титулата од Јувентус

Спортклуб

Тоти: Рома одамна го чека натпреварот против Јувентус

Локално

Уапсени 42 –ца навивачи на Феенорд

Канал5

SportMedia SportMedia Оff.net Курир Макфакс Телеграф ЗаЗабава Сител

42 поврзани вести »

Раст на цените на нафтата на светските берзи

Утрински - 27.02.2015

Цените на нафтата денеска пораснаа на светските берзи и покрај објавувањето на податоците за рекордно ниво на нафтените резреви во САД, земјата најголем потрошувач на енергенси во светот. Американската лесна нафта за испорака во април на ...

Повторно покачување на цената на нафтата

Сител

Раст на цените на нафтата на светските берзи

А1 On

Покачување на цената на нафтата на светските берзи

Press24

Пораст на цената на нафтата

Телеграф

Република Локално Денешен Вечер Прес Телеграф +инфо Макфакс Макфакс

41 поврзани вести »

Продолжуваат натпреварите во ПМФЛ

Канал5 - 01.03.2015

По три месеци пауза продолжуваат натпреварите во Првата македонска фудбалска лига. Денеска ќе се играат четири натпреварите од 18. коло во кое, најинтересниот натпревар ќе се игра во Кратово, каде лидерот на табелата Вардар гостува на ...

Вардар ја докажа силата во дуелот со Силекс

Канал5

Продолжуваат натпреварите во ПМФЛ

24 Вести

ФОТО: Вардар се „излеа“ во Кратово

Утрински

Вардар го надигра Силекс, Брегалница изненади во Битола

Телма

+инфо SportMedia Екипа Спортклуб SportMedia Сител 24Фудбал Екипа

41 поврзани вести »

Фијат Цаноски: Знаев дека наредбата за рушење на Космос дошла „од горе“

Нова ТВ - 27.02.2015

Бизнисменот Фијат Цаноски вели дека не е изненаден од денешната - петта по ред бомба на Заев во која се обелоденија телефонски разговори во кој премиерот Груевски нарачува да се руши објектот „Космос“ преку министерот за транспорт и врски Миле ...

ТРАНСКРИПТ 6 „Многу ситна штета е тоа“

+инфо

ТРАНСКРИПТ 7 „Со модерен вол го рушите Космос, ха,ха!“

+инфо

АУДИО ТРАНСКРИПТ 5 „Понеделник, први август, таман“

+инфо

ТРАНСКРИПТ 8: „Значи во воздух летаа, ја не знам како се држи“

+инфо

+инфо А1 On А1 On А1 On А1 On А1 On +инфо +инфо

27 поврзани вести »