TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-04-04 до 2016-04-10

Клучот за избори е во ДИК

Телма - 10.04.2016

Од одлуката на ДИК ќе зависи дали изборите ќе се одржат или не. Клучот е во рацете на претседателот на комисијата Александар Чичаковски кој треба да стави потпис на Избирачкиот список.Оваа институција според аналитичарите е одговорна за изборниот ...

Власта и опозицијата на истите браници

Утрински

Ибраимовски: Проверката на избирачкиот список е катастрофална

Либертас

ПЦЕР се сомнева во проверката на избирачкиот список

+инфо

ПЦЕР: Имаме сознанија дека проверката на Избирачкиот список е катастрофална

Фокус

Локално Локално Локално Република Репортер Телма Нова ТВ 24 Вести

218 поврзани вести »

Гаџоски: Неприфатливи избори без опозиција

Алсат-М - 10.04.2016

Формирањето влада во отсуство на каква било опозиција би било неприфатливо, како за меѓународниот фактор, така и за домашните политички субјекти. Според професорот Митко Гаџовски, опцијата избори да се одржат без опозицијата, може да ги поттикне и ...

Груевски се пазари со странците - дајте да победам на 5 јуни, нема јас да бидам премиер?!

+инфо

ДОМ ќе бојкотира изборите

24 Вести

Груевски и Лукашенко: Сами против себе на избори

Нова ТВ

Кој ги излажа Груевски и Амети?

Утрински

Фокус +инфо Локално Телма Телма 24 Вести Алсат-М Утрински

146 поврзани вести »

Утре променливо облачно со температура до 19 степени

+инфо - 10.04.2016

Времето утре ќе биде променливо облачно со умерен до засилен северозападен ветер. Во источните делови ќе има услови за слаб локален дожд. Температурата ќе се движи од 10 до 19 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 18 ...

Утре ветровито и дождливо

Здравство24

Денеска сончево со температури до 20 степени Целзиусови

Либертас

Временска прогноза за утре

Телеграф

Невремето продолжува и утре

Сител

Канал5 МетеоПро Република Репортер Република Канал5 Скопје инфо Хитпортал

119 поврзани вести »

Протести и солзавец на Идомени

24 Вести - 10.04.2016

Македонската полиција фрли солзавец со цел да ја расчисти групата бегалци кои протестираа на оградата кај Идомени. Грчките медиуми јавуваат дека дел од бегалците се онесвестени и имаат проблеми со дишење поради инцидентите.

Бројот на повредени полицајци во Гевгелија се искачи на 23

24 Вести

Солзавец и протести на Идомени

Телма

Македонската полиција со солзавец и шок бомби спречи влез на мигранти

Нова ТВ

Повредени полицајци и судир со мигрантите на јужната граница

Телма

Утрински Алсат-М Р.С.Европа Р.С.Европа Вест Р.С.Европа Утрински Алсат-М

109 поврзани вести »