TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-04-04 - 2016-04-10

Тачи тактизира со конечната одлука за изборите

Дневник - 09.04.2016

За Мендух Тачи, исполнувањето на условите е поважно од датумот на изборите, повторија и вчера од партијата, но не прецизираа дали ова значи дека ДПА е на чекор да реши да ги бојкотира изборите на 5 јуни доколку процената е дека нема услови за фер и ...

ДПА: Условите се побитни од датумот на изборите

Фокус

ДПА - Условите поважни од датумот за избори

Алсат-М

ДПА: Условите поважни од датумот за избори

Репортер

ДПА: Условите поважни од датумот за избори

+инфо

Бриф Локално Либертас Фокус Deutsche Welle Утрински Алсат-М 24 Вести

152 поврзани вести »