TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-01-11 - 2016-01-17

Хан: Партиите да договорат нов датум за избори

24 Вести - 17.01.2016

Партиските лидери бараат нов датум за изборите, потврдиле за Алсат-М дд канцеларијата на комесарот Јоханес Хан. Оттаму велат дека „бидејќи не сите политички лидери претходно потврдија датум за одржување на изборите, комесарот даде јасно до знаење ...

Од канцеларијата на Хан потврдуваат дека се бара нов датум за изборите

Алсат-М

Извесен е нов термин за изборите

Фокус

Примената на Пржино поважна од датумот за избори

Нова ТВ

ХАН ГО ПОДБРАА НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: Секс од меѓународен карактер

Репортер

+инфо Нова ТВ Репортер Фактор Либертас 24 Вести 24 Вести Утрински

294 поврзани вести »

Oблачно, ветровито и студено со повремени врнежи од снег

Канал5 - 17.01.2016

Времето ќе биде претежно облачно, ветровито и студено со повремени врнежи од снег со послаб интензитет. Попладне врнежите ќе престануваат. Ќе дува засилен северен ветер, повремено на места со брзина до 80 км/час.

Времето денеска: Студено со повремени врнежи од снег

24 Вести

Во среда до минус 20

Дневник

Доаѓа студен бран со екстремно ниски температури

Канал5

Времето ќе биде облачно и студено со повремени врнежи од снег

Сител

Сител А1 On Р.С.Европа Press24 Сител Репортер МКД Кајгана

222 поврзани вести »

Амбасада на САД: Изборите мора да бидат веродостојни

24 Вести - 17.01.2016

Од амбасадата на САД порачуваат дека договорот од Пржино останува вистинскиот и најдобриот пат за излез од политичката криза. „Како и Европската унија, ние целосно го поддржуваме спроведувањето на договорот и сме ангажирани да и помогнеме на ...

ЛДП: Пржинскиот договор не е мртов - избори најрано во јуни!?

Телма

ЛДП: Избори најрано во јуни

Алсат-М

ЛДП - Договорот од Пржино не е мртов, неизбежно е одложување на изборите

Утрински

Дали СДСМ се плаши од изборен неуспех?

Канал5

Утрински Вест Алсат-М Р.С.Европа Нетпрес Нетпрес +инфо Репортер

217 поврзани вести »

Дејвид Боуви доби свое соѕвездие

Вест - 17.01.2016

Неодамна починатиот британски музичар Дејвид Боуви доби свое соѕвездие, кое е замислено како негов симболичен дом по смртта. Иницијаторите на ваквата идеја, белгиското радио Студио Брисел и опсерваторијата МИРА, соопштија дека биле поттикнати од ...

Дејвид Боуви доби свое соѕвездие

Телма

Дејвид Боуви доби свое соѕвездие

Сител

Дејвид Боуви доби свое соѕвездие во форма на молња

Курир

ФОТО: Дејвид Боуви доби свое соѕвездие

А1 On

+инфо +инфо Макфакс Република Локално Вечер Прес МК News Скопје инфо

282 поврзани вести »

Домаќинот Полска нов предизвик за македонските ракометари на ЕП

24 Вести - 17.01.2016

Македонската ракометна репрезентација вечерва ќе го игра вториот натпревар на Европското првенство, а за противник ќе го има домаќинот селекцијата на Полска. Полјаците, кои важеа за фаворити во дуелот против Србија, не прикажаа којзнае каква игра во ...

Ракомет, Македонската репрезентација вечерва против домаќинот

Алсат-М

Македонија сама против сите

Вест

Македонија загуби од Полска

Канал5

Минимален пораз од Полска, а заслуживме победа

Утрински

Телма Вест +инфо А1 On Курир +инфо Алфа Сител

270 поврзани вести »

Едвард Џозеф: Да се почитува Договорот од Пржино

Глас на Америка - 15.01.2016

Аналитичарот од Вашингтон алудира дека сите мора да се придржуваат на договореното Едвард Џозеф, долгогодишен аналитичар во Вашингтон и познавач на состојбите на Балканот ја коментира средбата меѓу премиерот Груевски и потпретседателот Бајден во ...

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ мисли дека се може да се купи со пари

Фокус

Не една туку две лоби-фирми ја договориле средбата Бајден-Груевски?

Алсат-М

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се скара и со Потпретседателот на САД, Џо Бајден

Репортер

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ се скара и со Џо Бајден

Нетпрес

+инфо А1 On Курир Press24 Локално Локално Локално Пулс24

178 поврзани вести »

Потреба од измена на Законот за заштита на сведоци

МРТ - 15.01.2016

Специјалното јавно обвинителство со детали за средбата со тројката европаратеници- Иво Вајгл, Ричард Ховит и Едвард Кукан... Јавното обвинителство за гонење на кривични дела, поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на ...

Што и кажале на Катица Јанева европратениците Вајгл, Ховит и Кукан?

Фактор

Продолжија преговорите за спроведување на Договорот од Пржино

Фокус

Дипломатска офанзива за роковите од Пржино

Призма

Вајгл, Ховит и Кукан на средби во ДИК и Специјалното обвинителство

Утрински

Алсат-М Канал5 Дневник Дневник Фокус Утрински Фокус Телма

155 поврзани вести »