TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

2016-07-04 - 2016-07-10

Alles in Ordnung, Herr Haindl?

Утрински - 09.07.2016

Alles in Ordnung, Herr Haindl – ми се врти деновиве ова прашање низ глава откако германскиот посредник протрча низ уште една рунда разговори со македонскиот политички врв. И, откако разбравме дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и поранешен премиер Никола ...

(ВИДЕО) Погледнете го целосното интервју на Јоханес Хајндл за „360 степени“

Репортер

Целосното интервју на Јоханес Хајндл за „360 степени“ (ВИДЕО)

+инфо

Хајндл бара прогрес за една недела

Утрински

На Груевски не му е првпат да бега од германци

Сакам да кажам

Стандард МКД Нова ТВ Р.С.Европа Репортер Мета Либертас Фактор

284 поврзани вести »

Франција и Португалија во борба за трофејот на ЕУРО 2016

Канал5 - 10.07.2016

Домаќинот Франција и репрезентацијата на Португалија вечер од 21 часот на „Стад де Франс“ во Сен Дени ќе го почнат финалето на Европското фудбалско првенство. Французите беа европски прваци во 1984 година, кога исто така беа организатори на ...

Франција и Португалија во борба за трофејот на ЕП 2016

Вест

Франција и Португалија во борба за трофејот на ЕУРО 2016

24 Вести

Сантош: Мојот тим ќе влезе во историјата

Канал5

Дешам: Ќе биде добро ако го задржиме Роналдо

Канал5

24 Вести Сакам да кажам Сакам да кажам 24 Вести Курир Репортер Спортски Кајгана

264 поврзани вести »

Полицајци застрелаа вооружен Афроамериканец во Хјустон

А1 On - 10.07.2016

Двајца службеници на органите за спроведување ред во градот Хјустон, во американската сојузна држава Тексас, застрелале во саботата вооружен маж припадник на афроамериканската заедница, потврди портпаролот на градската полициска управа во моментите ...

Обама ги повикува Американците на единство по убиството на полицајците во Далас

Макфакс

Полицијата во Далас доби анонимна дојава и изведе оклопни возила

Макфакс

Полицијата во Далас добива анонимни закани

Стандард

„Нема правда, нема мир“: Нови судири и апсења во САД

Стандард

Макфакс Макфакс Макфакс Стандард Република Вечер Прес Либертас Локално

229 поврзани вести »

УКИМ мора да оди напред

Вест - 10.07.2016

Како ја оценувате состојбата на Универзитетот "Св. Кирил и Методиј" и што прво ќе направите од ветеното во вашата изборна програма? -Во тек се активности за измена и дополна на статутот. УКИМ е голем универзитет со факултети, институти, со придружни ...

Универзитетскиот Сенат заседава за случувањата на студентските избори

ТВ21

Ректоратот не го одобри барањето за вонредна седница на Сенатот

24 Вести

Одбиено барањето за вонредна седница на Сенатот

Телма

Вонредна седница на Универзитетскиот сенат

24 Вести

Press24 А1 On +инфо МКД Репортер Стандард А1 On Репортер

145 поврзани вести »

Времето денес ќе биде сончево и топло

ТВ21 - 10.07.2016

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 8. Температурата ќе се движи од 29 до 36 степени.

Времето денеска топло, попладне облачно

Алсат-М

Времето утре сончево и топло со температури до 37 степени

Вест

Времето денеска топло, попладне облачно

Р.С.Европа

Пекол во Македонија - еве колкави ќе бидат температурите денеска

Press24

МКД Телеграф +инфо +инфо Сител Тера Скопје инфо Lider

133 поврзани вести »