TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-09-05 до 2016-09-11

СДСМ: Нападите и хајките на куририте само ја потврдуваат фрустрацијата кај ВМРО-ДПМНЕ од ширењето на фронтот за пораз ...

Либертас - 10.09.2016

Соопштение на СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ не го разбира зборот „независен“. За ВМРО-ДПМНЕ непоимливо е една политичка партија да се отвори кон граѓаните и да биде инклузивна и отворена наместо ексклузивна и фамилијарна каква што е ВМРО-ДПМНЕ.

СДСМ: Нападите и хајките на куририте само ја потврдуваат фрустрацијата кај ВМРО-ДПМНЕ

Репортер

СДСМ: Нарачаните хајки само ја потврдуваат фрустрацијата кај ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес

Исмет Рамадани: Ова ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ го докрајчија ентузијазмот за европска Македонија што го имавме пред 25 години

Либертас

Интензивна агенда на Груевски во Германија – за три дена 15 средби со политичари и стопанственици да се продлабочат пријателските односи со СР Германија

Сител

Бриф Маркукуле Утрински МКД А1 On Канал5 Телеграф Локално

68 поврзани вести »

На Хилари Клинтон ѝ се слошило на меморијалниот настан за 9/11 во Њујорк (ВИДЕО)

МКД - 11.09.2016

Претседателската кандидатка на демократите, Хилари Клинтон, морала да го напушти меморијалниот настан за жртвите од терористичките напади на 9/11 и да отиде во станот на својата ќерка за да се одмори, откако се почувствувала „зовриено“, се вели во ...

Клинтон се извини поради навредата на гласачите на Трамп дека се „грст очајници“

Тера

На Хилари Клинтон ѝ се слоши на граунд зеро

Сакам да кажам

На Хилари Клинтон и се слошило на церемонијата за 9/11 (ВИДЕО)

Канал5

Лукашенко: Трамп ќе победи

Канал5

Локално Локално Стандард Макфакс Бриф Макфакс Стандард Република

101 поврзани вести »

Интервју: Не создадовме пристојна држава за сите

Утрински - 09.09.2016

Нина Нинеска-Фиданоска Кога ја гледате Македонија денес, дали ја замислувавте ваква кога пред 25 години бевте активен учесник во организацијата на референдумот за нејзината независност? Мислам дека не само јас, туку никој од тогашната политичка ...

25 години самостојна и независна Македонија

Нова ТВ

Македонија денес слави четврт век независност

Глас на Америка

Македонија слави 25 години самостојност

Утрински

Македонија слави 25 години самостојност

Алсат-М

Р.С.Европа Deutsche Welle МКД Здравство24 Популарно Идивиди Кајгана Правдико

65 поврзани вести »

Андон Дончевски ја доби наградата за животно дело од Агенцијата за млади и спорт

Gol.mk - 09.09.2016

Агенцијата за млади и спорт на Република Македонија вчера по петти пат ги додели наградите „8 Септември“ на луѓето од областа на спортот кои оставиле печат во нашата држава. donco-2.jpg Поранешниот фудбалер, тренер и прв селектор на фудбалската ...

Андон Дончевски добитник на наградата за животно дело „8 Септември“...

Н.Македонија

Врачена државната награда „8 Септември“

Дневник

Врачeна државната награда „8 Септември“

24 Вести

Врачување на државната награда 8 Септември

Нова ТВ

24 Вести Нова ТВ Р.С.Европа Утрински Алсат-М МКД Екипа Идивиди

61 поврзани вести »

Муслиманите го слават Курбан Бајрам

Нова ТВ - 11.09.2016

Муслиманите во Македонија и во светот во недела го прославуваат големиот исламски празник Курбан Бајрам. Овој празник, како што уште се нарекува празник на жртвата, затоа што тогаш се принесува жртва – курбан, се карактеризира со тоа што побогатите ...

Муслиманите го слават Курбан Бајрам, во Скопје баклава на плоштад Македонија

МКД

Честитка од Комисијата за односи со верските заедници по повод Курбан Бајрам

А1 On

Муслиманите го слават Курбан Бајрам

Тера

Комисијата за односи со верските заедници го честита Курбан Бајрам

+инфо

Здравство24 Кајгана Сакам да кажам Телеграф Курир Сител Канал5 Локално

58 поврзани вести »