TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

од 2016-09-05 до 2016-09-11

Најмногу дожд наврна во Битола

24 Вести - 09.09.2016

Најмногу дожд до 8 часот утрово наврнал во Битола, околу 26 литри на квадратен метар, а најмалку во Струмица, Гевгелија, Берово и Пожаране само еден литар на квадратен метар. Според информацијата на Управата за хидрометеролошки работи, во Претор ...

Најмногу дожд наврнало во Битола

Тера

Најмногу дожд во Битола

Здравство24

Најмногу дожд во Битола

А1 On

Во Битола наврнале 26 литри дожд на метар квадратен

+инфо

Вест Сител Курир Локално Стандард Република Репортер Фактор

37 поврзани вести »